LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 8.7.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGITwórczość późnej dorosłości
2012-03-03

KOMENTARZE: 0

Wystawa malarstwa Cztery pory roku, której wernisaż odbył się 22 lutego 2012r. przedstawiała prace uczestniczek sekcji malarskiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łomiankach. Zajęcia odbywają się pod kierunkiem pani Kingi Berłowskiej.

Obrazy powstawały w ciągu całego ubiegłego roku. Było ich ponad 60 i mieliśmy kłopot ze zlokalizowaniem naszej wystawy w wystarczająco obszernej sali. Dzięki uprzejmości i przychylności dla nas kierownictwa Integracyjnego Centrum a szczególnie pani Małgorzaty Litwińczuk, mogliśmy zorganizować ten pokaz w auli i na korytarzu ICDS-u. Nie wyobrażaliśmy sobie, żeby robić jakąś selekcję i zaprezentować tych obrazów mniej – każdy z nich poza walorami estetycznymi przedstawiał także dla jego twórcy wartość emocjonalną.

Spełniać swoje marzenia - to cel, do którego dąży wielu ludzi. Czasami nasze życie układa się w taki sposób, że robimy zupełnie co innego niż nas interesuje. Jeśli nie będziemy siedzieć z założonymi rękami i narzekać to jest bardzo prawdopodobne, że w końcu odkryjemy nasze pasje i będziemy je mogli rozwijać. W każdym z nas istnieje pierwiastek twórczy, tylko należy dać mu szanse się ujawnić. Aktywność twórczą może uprawiać każdy, bez względu na wiek czy wykształcenie, wystarczy że zaopatrzymy się w najpotrzebniejsze akcesoria. Wystarczy zainwestować w płótno malarskie, pędzle i farby.

Ważna jest natomiast jedna rzecz - wrażliwość. Wrażliwość na piękno świata i jego harmonię, na barwy, światło. Pasjonaci malarstwa to zazwyczaj ludzie z duszą wrażliwców. Takie są właśnie wszystkie autorki przedstawionych na wystawie obrazów. Jeszcze przed trzema laty, niektóre z pań nigdy nie miały w ręku pędzla . Nigdy nie malowały. Jak ich spytacie teraz, czy wyobrażają sobie życie bez malowania- to każda z nich z całą stanowczością odpowie, że nie. Malowanie jest dla nich odskocznią od życia, relaksem, przy którym odrywają się od problemów dnia codziennego, terapią na kłopoty. To pasja, zainteresowanie, hobby ale... jednocześnie uzależnienie. Jak widać zdarzają się również dobre uzależnienia. Zapraszamy na nasze zajęcia. Więcej na naszej stronie internetowej: www.utwlomianki.org

Anna Bernatowicz-Sobiech
foto: Beata Benda

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum