LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

czwartek, 2.7.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIGłupota zabrała się do myślenia...
2012-02-17

KOMENTARZE: 0

Od czytelniczki LOMIANKI.INFO otrzymaliśmy list dotyczący odwołania Łucjana SOkołowskiego z funkcji Dyrektora Domu Kultury w Łomiankach.

Za list - autorce - bardzo dziękuejmy :)

Zapraszamy wszystkich chętnych do wyrażenie swojej opinii o Łomiankach do korespondencji... e-mail: redakcja@lomianki.info


Dramatem naszej epoki jest to,
że głupota zabrała się do myślenia.
Jean Cocteau

Zbulwersowana ostatnimi doniesieniami o zwolnieniu - w dość nieelegancki sposób - dyrektora Domu Kultury postanowiłam napisać kilka słów w tej sprawie, jednocześnie chciałabym zaznaczyć, że moją opinię popiera wielu mieszkańców naszej gminy.

Zaraz po wygranych wyborach, Pan Tomasz Dąbrowski – kierując się zasadami Konrada Adenauera – powołał do naszego urzędu ekipę (jak sam powiedział w jednym z wywiadów) „która nie musi się uczyć” „doświadczoną w pracy zespołowej, w zarządzaniu organizmami gospodarczymi”, która „ostro ruszy z miejsca” i „wypełni wolę wyborców”. Cierpliwie czekam na zapowiedziane zmiany.

Tymczasem dochodzą mnie zewsząd niepokojące wieści: decyzje kadrowe (zgodnie z zasadą Adenauera) są raczej chybione, gdyż powołani na wice burmistrzów panowie miast realizować wyborcze cele i zajmować się rozwiązywaniem prawdziwych problemów lokalnych społeczności lansują swoje osoby, wykorzystując naiwność Burmistrza Dąbrowskiego, piastują bezpieczne posadki.

Ostatnio, w ramach oszczędności, w całym kraju zamykane są szkoły, przedszkola, ośrodki kultury. Mam wrażenie, że władzom samorządowym zabrakło wyobraźni ! – Jeśli wyzbędziemy się kultury, tożsamości, jeśli nie będziemy zabiegać o podniesienie poziomu kształcenia (ograniczenie w szkołach lekcji historii i języka polskiego - zmiany wprowadzone przez poprzednią minister edukacji Katarzynę Hall), czeka nas zapaść cywilizacyjna! Zatem, w tym kontekście, to prawda co wykrzykują protestujący, że „Tylko matoły likwidują szkoły!", powiem więcej, tylko matoły likwidują jedyną w mieście i gminie placówkę, która jest tym okienkiem na świat, która szerzy kaganek oświaty, która jednoczy społeczność, łagodzi obyczaje – bo przecież jedynie tak można odczytać odwołanie dyrektora Domu Kultury w Łomiankach - Łucjana Sokołowskiego.

Burmistrz Rusiecki (odpowiedzialny za kulturą w gminie!) uzasadnia decyzje "oszczędnościami", choć, jak donosi poczta pantoflowa, od dawna burmistrz od kultury nie dogadywał się z dyrektorem Domu Kultury (ponoć właśnie kultura ich poróżniła, świadczy o tym chociażby sposób doręczenia odwołania). Skoro tak biednie w gminie, proponowałabym zlikwidowanie dwóch dobrze płatnych stanowisk wiceburmistrzów, bo to i kultura i gospodarka gminy w niczym nie ucierpi, a budżet – wręcz przeciwnie – zyska wcale niezłe pieniądze, a może i nasz Burmistrz zacznie w końcu myśleć samodzielnie i udowodni jak działa prawdziwy menedżer.

A swoją drogą , tak sobie myślę, że to nasza polityczna naiwność i bierność, owocująca w kolejnych wyborach oddawaniem władzy ludziom nieodpowiedzialnym i chętnym do łowienia ryb w mętnej wodzie jest przyczyną istniejącego stanu nie tylko w naszej gminie, ale i w naszym państwie.

Z poważaniem Ewa Pacura


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum