LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 18.5.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIPorozumienie: Skazani na rzecz Łomianek
2011-09-22

KOMENTARZE: 0

22 września br. w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie przy ulicy Wiśniowej 50, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Warszawie ppłk Anna Osowska-Rembecka, siedmiu burmistrzów warszawskich dzielnic: Mokotowa, Ursynowa, Żoliborza, Bemowa, Pragi Południe, Targówka i Wawra oraz burmistrzowie Łomianek i Ząbek podpisali porozumienie o wzajemnej współpracy.

W uroczystości udział wzięli m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Stanisław Chmielewski, Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Włodarski, Poseł V Kadencji Sejmu Katarzyna Piekarska.

W towarzyszącym podpisaniu porozumienia spotkaniu uczestniczyli również dyrektorzy aresztów śledczych i zakładów karnych z terenu Warszawy oraz specjaliści do spraw penitencjarnych, ochronnych i spraw zatrudnienia.

Celem współpracy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej, urzędów dzielnicowych m.st. Warszawy oraz urzędów miasta Łomianek i Ząbek będzie przede wszystkim kierowanie skazanych odbywających kary pozbawienia wolności w warszawskich jednostkach penitencjarnych do wykonywania prac doraźnych na rzecz społeczności lokalnych, związanych z zapobieganiem i usuwaniem skutków klęsk żywiołowych oraz miejscowych zagrożeń dla życia, zdrowia osób i ich mienia, a także wykonywanie krótkotrwałych prac organizacyjno – porządkowych.

„Służba Więzienna wychodzi naprzeciw potrzebom społeczeństwa. Na terenie Warszawy i sąsiadujących z nią miast, z uwagi na brak wystarczających środków finansowych jest z pewnością wiele do zrobienia. Szereg prac porządkowych, drobne naprawy i remonty możemy powierzyć naszym podopiecznym, z korzyścią dla społeczeństwa, środowiska i samych skazanych. Nieodpłatna praca skazanych to dobra metoda resocjalizacji, wzbudza poczucie wartości, odpowiedzialności, kształtuje pozytywne postawy, przyczynia się do zmiany” – uważa ppłk Anna Osowska – Rembecka

„Zawsze gotowi do akcji ratunkowych i profilaktycznych, działań przeciwpowodziowych, usuwania skutków powodzi, burz, nawałnic, śnieżyc, teraz dzięki regulacji wynikających z porozumienia będziemy mogli szybciej i sprawniej w nich uczestniczyć” – dodaje Dyrektor Okręgowy.

Jak ważna jest współpraca Służby Więziennej ze społecznością lokalną, podkreślił Wiceminister Stanisław Chmielewski – „Jest to niezwykle cenna inicjatywa, dająca korzyści wszystkim stronom porozumienia, miastom, dzielnicom i skazanym. Dzięki niej skazani mogą brać udział w życiu społecznym, pracować dla społeczeństwa, dla ludzi potrzebujących pomocy. Już dziś więźniowie w hospicjach, domach pomocy społecznej opiekując się chorymi i niepełnosprawnymi udowadniają, że warto dać im szansę. Pracują, uczą się, pomagają i stają się lepsi.”

Wypowiedź Wiceministra poparł Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Włodarski – „Skazani swą nieodpłatną pracą i zaangażowaniem dają wkład w rozwój regionu, pokazują się nie złej strony jako przestępcy odbywający karę izolacji, ale dobrzy, sumienni i odpowiedzialni pracownicy, a w nie dalekiej przyszłości jako pełnoprawni obywatele, mieszkańcy poszczególnych dzielnic. Kształtując w ten sposób prospołeczne postawy z pewnością zaznaczą swój pozytywny wpływ na rozwój regionów, aktywnie włączą się we wszelkie pożądane inicjatywy.”

Katarzyna Piekarska wyrażając swe zadowolenie z przedsięwzięć Służby Więziennej, dbającej nie tylko o bezpieczeństwo i porządek publiczny, ale pomagającej społeczeństwu, w bardzo poważnych sprawach, akcjach ratujących życie i mienie i drobniejszych jak sprzątanie, zwróciła się do burmistrzów, by chętniej korzystali z takiego dobrodziejstwa.”

kpt. Elżbieta Krakowska
Rzecznik Prasowy OISW Warszawa

źródło: www.sw.gov.pl
redakcja@lomianki.info

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT