LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 6.12.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIZadałem pytanie burmistrzowi
2011-08-12

KOMENTARZE: 2

Na stronie internetowej naszego Urzędu Miasta jest formularz umożliwiający kontakt wirtualny z burmistrzem – „Zadaj pytanie Burmistrzowi”. Zadałem. W maju, korzystając z formularza, napisałem do burmistrza list. Wyraziłem przekonanie, że z pewnością istnieje jakiś plan działań związanych z budową sieci wodno-kanalizacyjnej w Łomiankach i spytałem gdzie można się z takim planem zapoznać, by sprawdzić, kiedy będą prowadzone prace na poszczególnych ulicach. Zastrzegłem, że chodzi mi o przybliżone, orientacyjne dane (z dokładnością powiedzmy do pół roku).

Burmistrz długo mi nie odpowiadał, ale po miesiącu, na początku czerwca, wpadła mi w ręce „Gazeta Łomiankowska”, a w niej przeczytałem odpowiedź na mój list. Zacytowano go w całości, a burmistrz napisał: „Szanowny Panie, Informacje na temat szczegółowego harmonogramu prac związanych z budową sieci wodno-kanalizacyjnej może Pan uzyskać w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Rolniczej 248 w Kiełpinie”.

Nie spodziewałem się, że pisząc do burmistrza, piszę do gazety i że w gazecie, a nie w swojej wirtualnej skrzynce pocztowej mam szukać odpowiedzi. Ale i tak się ucieszyłem. Oczywiście od razu wylałem e-maila do ZWiK. Powołałem się na informację od burmistrza i porosiłem o dane na temat przybliżonego terminu skanalizowania mojej ulicy. Tym razem na odpowiedź czekałem krótko. Tylko dwa dni. Brzmiała ona: „W odpowiedzi na Pana pytanie informuję że ZWiK nie dysponuje harmonogramem prac związanych z budową sieci wod-kan na terenie Gminy Łomianki”.

Po upływie kolejnego miesiąca, 1 lipca, otrzymałem od burmistrza e-maila z taką samą odpowiedzią, jaka była w „Gazecie Łomiankowskiej”. A zatem korespondencja z burmistrzem na temat sieci wodno-kanalizacyjnej była na tyle owocna, że:
– zostałem niespodziewanie autorem „Gazety Łomiankowskiej”,
– przekonałem się, że burmistrz prędzej lub później, ale odpowiada na listy wysłane za pośrednictwem strony internetowej,
– dowiedziałem się, że plany dotyczące skanalizowania mojej ulicy są w ZWiK, gdzie ich w ogóle nie ma.

Juliusz Wasilewski

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Mieszkaniec Kiełpina IP: 83.24.149.*
2012-12-23, 17:59    
Nie bardzo wiem, z czego tu się cieszyć. Ja też zadałem pytanie w sprawie ciągle zalewanego przejścia dla pieszych w Kiełpinie i cisza. Jeśli Burmistrz ma ambicje sam odpowiadać a nie wykorzystywać podwładnych, to tylko jest to potwierdzenie, że się nie nadaje na to stanowisko.
NIEZALOGOWANY: # IP: 83.24.140.*
2014-01-31, 00:30    
To jakaś fikcja. Nikt nie reaguje. Cicho, głucho. Nic
DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT