LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

sobota, 25.3.2023


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIPoznaj radnego - Wojciech Berger
2011-02-28

KOMENTARZE: 8

WOJCIECH TADEUSZ BERGER - Przewodniczący Rady Miejskiej w Łomiankach

Urodzony 6.11.1939. Wykształcenie wyższe, magister ekonomii. W Łomiankach mieszka od 1993 roku, przedtem od urodzenia na Bielanach. Żona Maria Magdalena – filolog. Trzy dorosłe córki, dwie zamieszkałe w Łomiankach. Przewodniczący Rady Osiedla Dąbrowa Zachodnia, członek Zarządu Stowarzyszenia Ochrona Puszczy Kampinoskiej.

Kontakt: tel 502 192 790, e- mail Wojciech.Berger@lomianki.pl

Co Pana skłoniło do kandydowania do Rady Miejskiej?

Będąc związany z miejscem zamieszkania chcę brać czynny udział w rozwiązywaniu problemów Łomianek i kształtowania jego wizji przyszłościowej. Chciałbym wykorzystac swoje pozytywne doświadczenia zawodowe i wolny czas dla dobra ogółu.

Moje główne cele/marzenia:
– aby kanalizacja, woda, chodniki, ulice bez dziur były w Łomiankach standartem a nie osiągnięciem;
– aby nie czekając na kontrowersyjną i problematyczną S-7 udrożnić dotychczasowy wylot z Warszawy na północ przez Łomianki (trzeci pas, bezkolizyjne skrzyżowania);
– aby nasze miasto połączone było z Warszawą szybkim pojazdem szynowym;
– aby miasto i gmina bardziej wykorzystywały swoje położenie i rozwijały się w oparciu o unikalny komleks leśny, jakim jest Puszcza Kampinoska i zmierzały w kierunku miasta-ogrodu, a nie węzła komunikacyjnego.
Jakie wartości generalnie są dla Pana najistotniejsze?
Przyjacielskie relacje międzyludzkie, oparte na wzajemnym szacunku i racjonalnym podejściu do rozwiazywania problemów, przed którymi stoimy. Równowaga pomiędzy wiarą, tradycja i patriotyzmem a nowoczesnym podejściem do rzeczywistości.

Co jest Pana pasją, jakie ma Pan hobby prywatnie?

Moje pasje i hobby to: sporty zimowe – narciarstwo alpejskie i biegowe; latem – turystyka wodna i rowerowa.
Zainteresowania: historia, w tym historia sztuki, muzyka poważna, kolekcjonerstwo – np. stare malarstwo ludowe na szkle i sztuka ludowa.

Jaki jest aktualnie Pana stosunek do problemu trasy S7? Czy uważa Pan, że kontrowersyjna "akcja" z trumną z 26 września 2008 r. – w której Pan uczestniczył – była niezbędna?

Mój pogląd na trasę S-7 jest niezmiennie taki sam; prezentowałem go otwarcie zarówno przed jak i po wyborach. Uważam, że jest ona szkodliwa dla Łomianek i ich mieszkańców, ponieważ:
– wprowadza ruch espresowy w środek aglomeracji, z dwoma ogromnymi węzłami;
– odcina Łomianki od Puszczy Kampinoskiej, stwarzając równocześnie dla KPN poważne zagrożenia, np. zakłócenie stosunków wodnych;
– nie rozwiązuje problemów komunikacyjnych Łomianek, ponewaz natężenie ruchu na dotychczasowym północnym wylocie z Warszawy (Pułkowa/ Kolejowa) będzie nadal rosło;
– skumulowane skutki stężenia spalin i hałasu, przy przewazających kierunkach wiatrów, będa dla Łomianek niszczace.

W tym kontekście nalezy tez traktowac wszystkie protesty mieszkańców, tym "akcję z trumną", która była dopuszczalnym happeningiem, a za kontrowersyjna została uznana przez osoby do których była skierowana.

Dzisiaj, kiedy ten odcinek S-7 jest odłożony w czasie, a ze względu na ogromne koszty (dwa tunele z nierozwiązanym problemem wyrzutu spalin oraz przebieg przez tereny podmokłe) staje się problematyczna, Łomianki powinny przemówić jednym głosem w sprawie udrożnienia/unowocześnienia dotychczasowego wylotu oraz energicznego zabiegania o szybki pojazd szynowy.

Czego mieszkańcy Łomianek, mogą oczekiwać od Wojciecha Bergera?

W miarę moich sił i możliwości będę dążył do realizacji przedstawionych przeze mnie celów i postulatów.MIESIĘCZNIK LOMIANKI.INFO - 2/2011

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #roro IP: 193.169.148.*
2014-09-27, 16:52    
Większych bzdur, niż wygaduje ten człowiek, ciężko znaleźć
NIEZALOGOWANY: #re_roro IP: 83.16.71.*
2014-09-27, 18:27    
ojtam ojtam, wystarczy poczytać roro. roro jest miszcz - krótkie zdanie, a jedna wielka pustka. zapewne wyraża to co roro ma w głowie. współczuć.
NIEZALOGOWANY: #Obserwator 2 IP: 178.43.203.*
2014-09-28, 08:59    
Dzięki za przypomnienie, o aktywnych samorządowcach nigdy za mało informacji.
Happening z wniesieniem trumny miał ten walor, że trwał krótko. Ponadto każdy, kto nie chciał uczestniczyć mógł po prostu wyjść z sali.
A ja mam odczucie, że już czwarty rok wszyscy jesteśmy wmanewrowani w happening z Dąbrorusem w roli performera, a wyjść się nie da. I to wcale nie jest śmieszne.
NIEZALOGOWANY: #aaaaaa IP: 95.49.223.*
2014-09-28, 13:43    
Dąbrorus,nie dorastają do pięt p.Bergerowi i m.in dlatego są tacy złośliwi.
Panowie burmistrzowie niezgoda, konflikty,pomówienia itp.i jeszcze wasza czerwona gazeta to kompromitacja władzy gminnej,was panowie.
NIEZALOGOWANY: #Obserwator III IP: 178.36.25.*
2014-09-29, 18:40    
Sprzeciw przeciwko jedynemu nieomylnemu burmistrzowi, bardzo uwiera partię burmistrzowską. Właściwie źle piszę, partyjkę burmistrza i jak niektórzy mówią nieformalnej grupie chcących tu działać deweloperów łącznie tymi z czołówki krajowej jak Gelamco. A tak na marginesie podobno przegrali i chyba się wyniosą na jakiś czas z okolicy! Brawo mieszkańcy Prochowni, których popierał również Pan Radny Berger!
NIEZALOGOWANY: #Obserwator 2 IP: 83.28.175.*
2014-09-29, 21:26    
Proszę Obserwatorze III skoryguj swe dane - nie podobno przegrali, tylko z pewnością przegrali razem z Dąbrorusem, który ich mocno promował. Przypomnę tylko sławne zebranie w auli ICDS z mieszkańcami, na którym okazało się, że byli uprzejmi skorygować swe propozycje KILKA GODZIN przed rozpoczęciem spotkania. Mieszkańcy, a nawet ówczesna liderka Referatu, nie mieli zatem żadnej szansy aby się do nich ustosunkować. To była żenada i jawna kpina zebranych.
Może ktoś bardziej biegły rozwinie tę sprawę.
NIEZALOGOWANY: #polpot IP: 46.205.21.*
2014-09-30, 17:58    
Mieszkam od urodzenia w Dąbrowie, aktualnie jeżdżę do pracy na Służewiec. Gdy już odsłonę swoje na Wielkiej, Wólce, i przez Boerneroeo dotrę po 30-40 minutach do trasy ma Poznań, dalsza podróż autem dookoła Okęcia lądując na Marynarskiej zajmuje mi jakiś kwadrans. jak czytam powyższe wywody o KPN, spalinach itd, to szlag mnie trafia. Większość Łomianki dojeżdża do City a przyjezdni z Północyiod lat okupują starą 7. Pan kandydat chyba nie musiał nigdy wozić się Ł lub 701 w korku do roboty, a sam tramwaj niczego do końca nie zmieni. Tramwaj, obwodnica z węzłami, bezpieczne przejścia dla pieszych to minimum teraz dla sŁomianek:) hej!
NIEZALOGOWANY: #JacAr IP: 83.31.46.*
2014-09-30, 20:02    
To znaczy, polpocie, mam zrozumieć, że dla Twojej wygody dojazdu do pracy na służewiec mamy na Dąbrowie dać się rozjechać trasą? Może zacznij pracować na Białołęce, bo zgodnie z tym trybem rozumowani będą musieli nam wybudować nowy most.
Ręce precz od Zielonej Dąbrowy! I nie marudź - ja pracowałem na Szczęśliwicach i w życiu nie przyszłoby mi z tego powodu obstawac za prlowską trasą przez środek lasu!
Co za bawół!
no nie mogę...
DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT