LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

niedziela, 29.5.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIPoznaj radnego - Wojciech Berger
2011-02-28

KOMENTARZE: 8

WOJCIECH TADEUSZ BERGER - Przewodniczący Rady Miejskiej w Łomiankach

Urodzony 6.11.1939. Wykształcenie wyższe, magister ekonomii. W Łomiankach mieszka od 1993 roku, przedtem od urodzenia na Bielanach. Żona Maria Magdalena – filolog. Trzy dorosłe córki, dwie zamieszkałe w Łomiankach. Przewodniczący Rady Osiedla Dąbrowa Zachodnia, członek Zarządu Stowarzyszenia Ochrona Puszczy Kampinoskiej.

Kontakt: tel 502 192 790, e- mail Wojciech.Berger@lomianki.pl

Co Pana skłoniło do kandydowania do Rady Miejskiej?

Będąc związany z miejscem zamieszkania chcę brać czynny udział w rozwiązywaniu problemów Łomianek i kształtowania jego wizji przyszłościowej. Chciałbym wykorzystac swoje pozytywne doświadczenia zawodowe i wolny czas dla dobra ogółu.

Moje główne cele/marzenia:
– aby kanalizacja, woda, chodniki, ulice bez dziur były w Łomiankach standartem a nie osiągnięciem;
– aby nie czekając na kontrowersyjną i problematyczną S-7 udrożnić dotychczasowy wylot z Warszawy na północ przez Łomianki (trzeci pas, bezkolizyjne skrzyżowania);
– aby nasze miasto połączone było z Warszawą szybkim pojazdem szynowym;
– aby miasto i gmina bardziej wykorzystywały swoje położenie i rozwijały się w oparciu o unikalny komleks leśny, jakim jest Puszcza Kampinoska i zmierzały w kierunku miasta-ogrodu, a nie węzła komunikacyjnego.
Jakie wartości generalnie są dla Pana najistotniejsze?
Przyjacielskie relacje międzyludzkie, oparte na wzajemnym szacunku i racjonalnym podejściu do rozwiazywania problemów, przed którymi stoimy. Równowaga pomiędzy wiarą, tradycja i patriotyzmem a nowoczesnym podejściem do rzeczywistości.

Co jest Pana pasją, jakie ma Pan hobby prywatnie?

Moje pasje i hobby to: sporty zimowe – narciarstwo alpejskie i biegowe; latem – turystyka wodna i rowerowa.
Zainteresowania: historia, w tym historia sztuki, muzyka poważna, kolekcjonerstwo – np. stare malarstwo ludowe na szkle i sztuka ludowa.

Jaki jest aktualnie Pana stosunek do problemu trasy S7? Czy uważa Pan, że kontrowersyjna "akcja" z trumną z 26 września 2008 r. – w której Pan uczestniczył – była niezbędna?

Mój pogląd na trasę S-7 jest niezmiennie taki sam; prezentowałem go otwarcie zarówno przed jak i po wyborach. Uważam, że jest ona szkodliwa dla Łomianek i ich mieszkańców, ponieważ:
– wprowadza ruch espresowy w środek aglomeracji, z dwoma ogromnymi węzłami;
– odcina Łomianki od Puszczy Kampinoskiej, stwarzając równocześnie dla KPN poważne zagrożenia, np. zakłócenie stosunków wodnych;
– nie rozwiązuje problemów komunikacyjnych Łomianek, ponewaz natężenie ruchu na dotychczasowym północnym wylocie z Warszawy (Pułkowa/ Kolejowa) będzie nadal rosło;
– skumulowane skutki stężenia spalin i hałasu, przy przewazających kierunkach wiatrów, będa dla Łomianek niszczace.

W tym kontekście nalezy tez traktowac wszystkie protesty mieszkańców, tym "akcję z trumną", która była dopuszczalnym happeningiem, a za kontrowersyjna została uznana przez osoby do których była skierowana.

Dzisiaj, kiedy ten odcinek S-7 jest odłożony w czasie, a ze względu na ogromne koszty (dwa tunele z nierozwiązanym problemem wyrzutu spalin oraz przebieg przez tereny podmokłe) staje się problematyczna, Łomianki powinny przemówić jednym głosem w sprawie udrożnienia/unowocześnienia dotychczasowego wylotu oraz energicznego zabiegania o szybki pojazd szynowy.

Czego mieszkańcy Łomianek, mogą oczekiwać od Wojciecha Bergera?

W miarę moich sił i możliwości będę dążył do realizacji przedstawionych przeze mnie celów i postulatów.MIESIĘCZNIK LOMIANKI.INFO - 2/2011

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #roro IP: 193.169.148.*
2014-09-27, 16:52    
Większych bzdur, niż wygaduje ten człowiek, ciężko znaleźć
NIEZALOGOWANY: #re_roro IP: 83.16.71.*
2014-09-27, 18:27    
ojtam ojtam, wystarczy poczytać roro. roro jest miszcz - krótkie zdanie, a jedna wielka pustka. zapewne wyraża to co roro ma w głowie. współczuć.
NIEZALOGOWANY: #Obserwator 2 IP: 178.43.203.*
2014-09-28, 08:59    
Dzięki za przypomnienie, o aktywnych samorządowcach nigdy za mało informacji.
Happening z wniesieniem trumny miał ten walor, że trwał krótko. Ponadto każdy, kto nie chciał uczestniczyć mógł po prostu wyjść z sali.
A ja mam odczucie, że już czwarty rok wszyscy jesteśmy wmanewrowani w happening z Dąbrorusem w roli performera, a wyjść się nie da. I to wcale nie jest śmieszne.
NIEZALOGOWANY: #aaaaaa IP: 95.49.223.*
2014-09-28, 13:43    
Dąbrorus,nie dorastają do pięt p.Bergerowi i m.in dlatego są tacy złośliwi.
Panowie burmistrzowie niezgoda, konflikty,pomówienia itp.i jeszcze wasza czerwona gazeta to kompromitacja władzy gminnej,was panowie.
NIEZALOGOWANY: #Obserwator III IP: 178.36.25.*
2014-09-29, 18:40    
Sprzeciw przeciwko jedynemu nieomylnemu burmistrzowi, bardzo uwiera partię burmistrzowską. Właściwie źle piszę, partyjkę burmistrza i jak niektórzy mówią nieformalnej grupie chcących tu działać deweloperów łącznie tymi z czołówki krajowej jak Gelamco. A tak na marginesie podobno przegrali i chyba się wyniosą na jakiś czas z okolicy! Brawo mieszkańcy Prochowni, których popierał również Pan Radny Berger!
NIEZALOGOWANY: #Obserwator 2 IP: 83.28.175.*
2014-09-29, 21:26    
Proszę Obserwatorze III skoryguj swe dane - nie podobno przegrali, tylko z pewnością przegrali razem z Dąbrorusem, który ich mocno promował. Przypomnę tylko sławne zebranie w auli ICDS z mieszkańcami, na którym okazało się, że byli uprzejmi skorygować swe propozycje KILKA GODZIN przed rozpoczęciem spotkania. Mieszkańcy, a nawet ówczesna liderka Referatu, nie mieli zatem żadnej szansy aby się do nich ustosunkować. To była żenada i jawna kpina zebranych.
Może ktoś bardziej biegły rozwinie tę sprawę.
NIEZALOGOWANY: #polpot IP: 46.205.21.*
2014-09-30, 17:58    
Mieszkam od urodzenia w Dąbrowie, aktualnie jeżdżę do pracy na Służewiec. Gdy już odsłonę swoje na Wielkiej, Wólce, i przez Boerneroeo dotrę po 30-40 minutach do trasy ma Poznań, dalsza podróż autem dookoła Okęcia lądując na Marynarskiej zajmuje mi jakiś kwadrans. jak czytam powyższe wywody o KPN, spalinach itd, to szlag mnie trafia. Większość Łomianki dojeżdża do City a przyjezdni z Północyiod lat okupują starą 7. Pan kandydat chyba nie musiał nigdy wozić się Ł lub 701 w korku do roboty, a sam tramwaj niczego do końca nie zmieni. Tramwaj, obwodnica z węzłami, bezpieczne przejścia dla pieszych to minimum teraz dla sŁomianek:) hej!
NIEZALOGOWANY: #JacAr IP: 83.31.46.*
2014-09-30, 20:02    
To znaczy, polpocie, mam zrozumieć, że dla Twojej wygody dojazdu do pracy na służewiec mamy na Dąbrowie dać się rozjechać trasą? Może zacznij pracować na Białołęce, bo zgodnie z tym trybem rozumowani będą musieli nam wybudować nowy most.
Ręce precz od Zielonej Dąbrowy! I nie marudź - ja pracowałem na Szczęśliwicach i w życiu nie przyszłoby mi z tego powodu obstawac za prlowską trasą przez środek lasu!
Co za bawół!
no nie mogę...
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT