LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

niedziela, 29.5.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIU Palikota rządzą Łomianki
2011-02-27

KOMENTARZE: 0

Ruch Poparcia Palikota, nowa siła na polskiej scenie politycznej, wybrała w styczniu tego roku Prezesa – Panią Katarzynę Izydorczyk, mieszkającą w Łomiankach. Jak powiedziała nam Pani Katarzyna, w Łomiankach mieszka od 6 lat, najbardziej ceni sobie spokój i ciszę naszego miasta, drogi rowerowe i przyjazny klimat lokalnych sklepików.

Ruch Poparcia Palikota to Stowarzyszenie, którego zadaniem jest propagowanie inicjatyw obywatelskich, „kroków ku Polsce Nowoczesnej”. W programie znajdziemy m.in. postulaty refundacji in vitro, legalizacji związków partnerskich, zaprzestania finansowania Kościoła z środków publicznych, zaprzestania subwencjonowania partii politycznych z budżetu państwa. Program ten, a zwłaszcza część „Obywatel silny wobec Państwa”, jest wynikiem wieloletniej pracy byłego posła Janusza Palikota w komisji „Przyjazne Państwo”. Na szczególną uwagę zasługują także postulaty 1% budżetu na kulturę czy też dostępu do internetu jako konstytucyjnego prawa każdego obywatela. Stowarzyszenie pracuje nad programem gospodarczym i socjalnym.

Pani Katarzyna interesuje się również polityką na szczeblu lokalnym i jest zbulwersowana wyłożeniem w Urzędzie Gminy księgi dziękczynnej dla papieża Benedykta XVI za beatyfikację Jana Pawła II. Stowarzyszenie popiera powrót religii do sfery sacrum oraz stoi na straży świeckości państwa i urzędów państwowych. „Łomianki wymagają reform i skutecznego zarządzania, a nie polecania ich opiece boskiej, jak to zrobił Burmistrz po objęciu urzędu” – mówi Pani Katarzyna.
Prezes Stowarzyszenia zaprasza wszystkich mieszkańców Łomianek, którzy pragną Polski Nowoczesnej, do biura Ruchu Poparcia Palikota, mieszczącym się przy ul. Widok 19 w Warszawie. Wszystkie informacje o Ruchu Poparcia Palikota można znaleźć na stronach: www.ruchpoparciapalikota. pl oraz na www.ruchpoparcia.co. Rozwija się także strona społeczności Ruchu Poparcia.

Jeżeli chcesz działać w Łomiankach na rzecz SRPP, dzwoń 501 126 224.

MDS, MA

MIESIĘCZNIK LOMIANKI.INFO - 2/2011

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT