LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

sobota, 25.3.2023


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIU Palikota rządzą Łomianki
2011-02-27

KOMENTARZE: 0

Ruch Poparcia Palikota, nowa siła na polskiej scenie politycznej, wybrała w styczniu tego roku Prezesa – Panią Katarzynę Izydorczyk, mieszkającą w Łomiankach. Jak powiedziała nam Pani Katarzyna, w Łomiankach mieszka od 6 lat, najbardziej ceni sobie spokój i ciszę naszego miasta, drogi rowerowe i przyjazny klimat lokalnych sklepików.

Ruch Poparcia Palikota to Stowarzyszenie, którego zadaniem jest propagowanie inicjatyw obywatelskich, „kroków ku Polsce Nowoczesnej”. W programie znajdziemy m.in. postulaty refundacji in vitro, legalizacji związków partnerskich, zaprzestania finansowania Kościoła z środków publicznych, zaprzestania subwencjonowania partii politycznych z budżetu państwa. Program ten, a zwłaszcza część „Obywatel silny wobec Państwa”, jest wynikiem wieloletniej pracy byłego posła Janusza Palikota w komisji „Przyjazne Państwo”. Na szczególną uwagę zasługują także postulaty 1% budżetu na kulturę czy też dostępu do internetu jako konstytucyjnego prawa każdego obywatela. Stowarzyszenie pracuje nad programem gospodarczym i socjalnym.

Pani Katarzyna interesuje się również polityką na szczeblu lokalnym i jest zbulwersowana wyłożeniem w Urzędzie Gminy księgi dziękczynnej dla papieża Benedykta XVI za beatyfikację Jana Pawła II. Stowarzyszenie popiera powrót religii do sfery sacrum oraz stoi na straży świeckości państwa i urzędów państwowych. „Łomianki wymagają reform i skutecznego zarządzania, a nie polecania ich opiece boskiej, jak to zrobił Burmistrz po objęciu urzędu” – mówi Pani Katarzyna.
Prezes Stowarzyszenia zaprasza wszystkich mieszkańców Łomianek, którzy pragną Polski Nowoczesnej, do biura Ruchu Poparcia Palikota, mieszczącym się przy ul. Widok 19 w Warszawie. Wszystkie informacje o Ruchu Poparcia Palikota można znaleźć na stronach: www.ruchpoparciapalikota. pl oraz na www.ruchpoparcia.co. Rozwija się także strona społeczności Ruchu Poparcia.

Jeżeli chcesz działać w Łomiankach na rzecz SRPP, dzwoń 501 126 224.

MDS, MA

MIESIĘCZNIK LOMIANKI.INFO - 2/2011

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT