LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

czwartek, 19.5.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIWystarczy jeden klik...
2011-02-27

KOMENTARZE: 0

Nowoczesna szkoła to prestiż. Prestiż dla rodzica, prestiż dla nauczyciela i dyrektora. Wreszcie – prestiż dla gminy, w której funkcjonują szkoły „nowoczesne”. Nowoczesna szkoła to szkoła wykorzystująca w swych metodach dydaktycznych nowoczesne narzędzia. Dziś komputer działający lokalnie to jedynie maszyna do pisania i kalkulator. W połączeniu z Siecią może stanowić potężne narzędzie wspomagające realizację programu profilaktyki i programu wychowawczego szkoły.

W zeszłym roku wszystkie szkoły w naszej gminie wyposażone zostały w sprzęt komputerowy. Każda ze szkół otrzymała po kilkanaście notebooków wraz z dostępem do Internetu. Warto skorzystać z tych narzędzi, by poznać ich prawdziwą moc!

W dniu 31. stycznia w auli widowiskowej ICDS odbyła się prezentacja Systemu Kontroli Frekwencji i Wyników w Nauce, tzw. „elektronicznego dziennika”. Na prezentację zaproszeni zostali dyrektorzy szkół wraz z nauczycielami. Z zaproszenia skorzystali również Pani Hanna Kołakowska – kierownik Referatu Oświaty oraz radna Rady Miejskiej w Łomiankach Pani Sylwia Maksim-Wójcicka.

Koniec z papierowym dziennikiem? Czemu nie. Dla każdego coś… ważnego.
Rodzice – e-dziennik umożliwia wgląd w aktualny plan lekcji, sprawdzanie frekwencji własnych pociech oraz kontrolę ich osiągnięć z poszczególnych przedmiotów. Dzięki możliwości stałego kontaktu ze szkołą, system pozwala na skuteczne przeciwdziałanie problemom wychowawczym oraz problemom w nauce.
Nauczyciele – mogą nie tylko wprowadzać oceny, ale również odnotowywać spóźnienia i nieobecności, umieszczać komunikaty i uwagi o zachowaniu ucznia dodawać informacje o sprawdzianach i pracach klasowych. Mogą zarządzać wydarzeniami takimi jak wycieczki, wyjazdy, zebrania. System umożliwia stały kontakt z rodzicami uczniów sprawiających problemy wychowawcze. Nauczyciel otrzymuje narzędzie, motywujące ucznia do systematycznego uczestniczenia w lekcji i przygotowywania się do zajęć. E-dziennik ponadto umożliwia generowanie zestawień ocen i frekwencji, tworzenie statystyk postępów w nauce oraz wszystkich innych danych przygotowywanych do tej pory przez nauczyciela po godzinach pracy. Dyrektor otrzymuje znakomite narzędzie w skutecznym ograniczaniu nadmiaru biurokracji, usprawnieniu przepływu informacji oraz możliwość szybkiej i pełnej analizy danych. Uczniom e-dziennik zapewnia stały dostęp do własnych ocen, śledzenie informacji o wydarzeniach szkolnych oraz zaplanowanych sprawdzianach. Uczeń ma możliwość skorzystania z wbudowanych narzędzi, które umożliwiają rozsyłanie przez nauczyciela pomocy dydaktycznych w formie multimedialnych testów i ćwiczeń.

Dziennik elektroniczny działa od 4 lat w Szkole Podstawowej w Sadowej zarządzanej przez Panią dyrektor Joannę Cackowską. Brawo Pani dyrektor! Od drugiego semestru tego roku pilotażowo w klasach czwartych planowane jest wdrożenie e-dziennika w Szkole Podstawowej Nr 1 w Łomiankach, szkole kierowanej przez Pana dyrektora Marka Lisa. Panie dyrektorze – dziękuję już dziś za ten pierwszy krok! Jako inicjator i zdeklarowany propagator wprowadzenia w naszej Gminie e-dziennika, czyli elektronicznego Systemu Kontroli Frekwencji i Wyników w Nauce, jako orędownik szkoły nowoczesnej, otwartej na nowe idee, przyjaznej uczniom i rodzicom – wierzę, że do wymienionych szkół dołączą wkrótce pozostałe: Gimnazjum w Łomiankach, Szkoła Podstawowa w Dziekanowie Polskim oraz Szkoła Podstawowa w Dziekanowie Leśnym."Internetowy Dziennik Lekcyjny, który posiadamy od 4 lat pozyskaliśmy z Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Jest to prosty w obsłudze system, którego głównym zadaniem jest publikowanie ocen, oraz szybka komunikacja pomiędzy nauczycielem a rodzicem, rodzicami i uczniami między sobą za pomocą internetu. Posiada on wbudowane funkcje przydatne w pracy nauczycieli np: notatnik, sumowanie i wyliczanie frekwencji, wydruki ocen cząstkowych na comiesięczne zebrania, ocen półrocznych i rocznych. Rodzice mogą w każdej chwili obejrzeć oceny swoich podopiecznych, sprawdzić plan lekcji, frekwencję, lub przeczytać najnowsze informacje od nauczycieli..."
Joanna Cackowska, Dyrektor SP w Sadowej
Marcin Etienne, radny Rady Miejskiej w Łomiankach

MIESIĘCZNIK LOMIANKI.INFO - 2/2011

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT