LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

sobota, 25.3.2023


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIZłota Księga w Urzędzie
2011-02-28

KOMENTARZE: 1

Od 27 stycznia w Urzędzie Miasta i i Gminy jest wyłożona Złota Księga, do której mieszkańcy mogą wpisywać podziękowania dla papieża Benedykta XVI za beatyfikację Jana Pawła II. Księga została wyłożona w urzędzie z inicjatywy burmistrza Tomasza Dąbrowskiego, który zapowiedział, że księga zostanie zawieziona do Watykanu i uroczyście wręczona Benedyktowi XVI jako dar łomiankowskiej społeczności.

Burmistrz, stojąc w towarzystwie wiceburmistrzów, sekretarza gminy i naczelników wydziałów, zaapelował o indywidualne, rodzinne i instytucjonalne wpisywanie się do księgi, a wobec dyrektorów szkół wyraził oczekiwanie organizowanie specjalnych zajęć i przychodzenia do księgi z uczniami. Poinformował, że musimy być z księgi dumni, bo mamy pierwszą taką księgę w Unii Europejskiej.MIESZKAŃCY O WYŁOŻENIU ZŁOTEJ KSIĘGI

Wiedziałem, że burmistrz Dąbrowski wprowadzi nam takie „klimaty”. W Łomiankach brakowało już tylko konfliktu na tle światopoglądowym. No to go teraz z pewnością będziemy mieli. Nie rozumiem, jak można zatrzymywać pracę urzędu, by robić kościelne uroczystości. Skandalem jest wywieranie presji służbowej na pracowników a zwłaszcza na dyrektorów szkół, czyli w konsekwencji na dzieci i młodzież. Jestem dumny z burmistrza Dąbrowskiego, że chce jechać z księgą do Watykanu, by podziękować Benedyktowi XVI. Świetny pomysł! Prosiłbym jednak, żeby podpisy zbierał w którymś z łomiankowskich kościołów, a swoją (i zapewne wielu osób towarzyszących) pielgrzymkę do Watykanu sfinansował ze składek wiernych lub z własnych środków, a nie z budżetu miasta. Bo najłatwiej jest być ofiarnym ale za cudze pieniądze.
Janusz, 57 lat, Dąbrowa Zachodnia

Wielkie brawa dla burmistrza! Jesteśmy narodem katolickim, a Jan Paweł II był naszym wybitnym rodakiem. Obowiązkiem gminy jest wychowywanie młodzieży w duchu katolickim. To nasza tradycja i nasza siła. Jak taka Księga może się komuś nie podobać? To chyba nie jest Polakiem. Beatyfikacja Jana Pawła II jest wielkim wydarzeniem w naszej historii.
Jadwiga, 68 lat, Buraków

Nie interesuje mnie szczególnie ta księga. Wolałbym żebyśmy byli pierwsi w Unii Europejskiej w dziedzinie np. troski o środowisko albo bezpieczeństwa na ulicach. Zresztą skąd wiadomo, że jesteśmy z księgą pierwsi? Jest jakiś europejski wykaz takich ksiąg? Jeśli księga sprawi, że ludzie będą lepsi, to niech podpisują. Ja i tak jestem za dobry (śmiech).
Roman 36 lat, KiełpinW sondzie przeprowadzonej na portalu www.LOMIANKI.INFO poprosiliśmy internautów o dokończenie zdania: Twoim zdaniem Złota Księga - czyli podziękowanie dla Benedykta XVI za beatyfikację Jana Pawła II - to...

Oddano 572 głosy z czego...
30% głosujących uznało inicjatywę za dobrą
34% dobrą, ale w kościele
26% niepotrzebnę inicjatywę
10% nie miało zdaniaKOMENTARZ BURMISTRZA TOMASZA DĄBROWSKIEGO

W dniu wyłożenia Złotej Księgi w Urzędzie Miejskim w Łomiankach wbrew wielu głosom apelowałem słowami Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Sonda internetowa potwierdziła że Ojciec Święty Jan Paweł II jest autorytetem nie tylko dla katolików i osób wierzących, aż 64% wśród młodych osób, korzystających z internetu uznało tę inicjatywę za dobrą. 34% uważa, że księga powinna znaleźć się w kościele.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznych w najbliższym czasie księga trafi do parafii.
20 lutego – w kościele Matki Bożej Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym
27 lutego – w kościele Św. Małgorzaty w Łomiankach
6 marca – w kościele Bł. Marceliny Darowskiej w Burakowie
13 marca – w kościele Św. Marka Ewangelisty w Dąbrowie Leśnej.

Ostatecznie Księga Pamiątkowa zostanie przekazana Papieżowi Benedyktowi XVI jako dar naszej Łomiankowskiej społeczności.MIESIĘCZNIK LOMIANKI.INFO - 2/2011

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Mustafa IP: 83.24.148.*
2013-07-27, 17:13    
Ech to były czasy :) Złota księga rulez! Jeszcze dobry film na weekend polecam: http://www.lomianki.info/docum...
DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT