LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 6.12.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGI20 000 KILOMETRÓW
2011-01-22

KOMENTARZE: 0

Minęły właśnie trzy miesiące od wprowadzenia do eksploatacji nowych autobusów SOLARIS URBINO. Zakupione zostały z funduszy gminy w miejsce starych wyeksploatowanych Jelczy (siedem z nich zostało przekazanych już do złomowania).

Dziewięć nowych pojazdów przejęło na siebie główny ciężar przewozów pasażerskich realizowanych przez naszą spółkę. Poza godzinami szczytu, kiedy to uruchamiamy jednocześnie 20 jednostek, stanowią one przeważającą część taboru obsługującego nasze linie. O tym jak solidnie pracują świadczą ich przebiegi – w zdecydowanej większości przekraczające już 20 tys. km. Po pierwszym okresie użytkowania, po dotarciu się podzespołów i wychwyceniu wszystkich drobnych usterek, autobusy powinny teraz bezawaryjnie, i miejmy nadzieję bezwypadkowo, obsługiwać mieszkańców naszej gminy. Znakomicie sprawdziły się w ciężkich warunkach atmosferycznych w okresie silnych mrozów, jakie miały miejsce tej zimy. Uruchamianie silników nie nastręczało żadnych trudności. Wydajność automatycznie włączanego ogrzewania wnętrza, nawet przy najniższych temperaturach była satysfakcjonująca.

Dzięki niskopodłogowej konstrukcji zdecydowanie łatwiej jest wsiadać i wysiadać z autobusu. Mamy z wózkami oraz osoby niepełnosprawne nie mają z tym najmniejszego problemu. Drzwi posiadają specjalne czujniki zabezpieczające przed przycięciem i uniemożliwiające ruszanie bez ich zamknięcia – wzrosło bezpieczeństwo pasażerów. Komfort jazdy niech ocenią sami pasażerowie. Niespodzianką dla użytkowników (również dla nas) było dodatkowe wyposażenie wykonane przez producenta w postaci głosowego zapowiadania przystanków. Nowością, która wprowadzona została z inicjatywy gminy są monitory zamontowane na ścianie kabiny kierowcy. Są na nich przekazywane aktualne informacje dotyczące lokalnych wydarzeń. Stanowią element integrujący mieszkańców, zbliżający władze samorządowe do społeczeństwa, a także skracający dłużącą się podróż. Nie bez znaczenia jest wyposażenie nowych SOLARISÓW w silniki spełniające najbardziej wyśrubowane normy ekologiczne. Do przeszłości odchodzą stare, dymiące, wyeksploatowane egzemplarze. Nowy zakup sprawdza się i zdał egzamin praktyczny.

Należy sobie i mieszkańcom Łomianek życzyć, aby pozostała część taboru jak najszybciej osiągnęła tak wysoko ustawioną poprzeczkę jakości.

Bogdan Marcińczyk - Prezes Komunikacji Miejskiej Łomianki Sp. z o.o.

MIESIĘCZNIK LOMIANKI.INFO - 1/2011

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT