LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

poniedziałek, 21.1.2019


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIKochać trudno i nie kochać się nie da
2011-01-22

KOMENTARZE: 0

Gdyby Łomianki porównać do kobiety, raczej nie byłaby to kobieta, w której można się zakochać od pierwszego wejrzenia. A już na pewno trudno mówić o eleganckiej damie.

Pierwsze wrażenie nie jest dobre – wieś rozbudowana bez większego ładu i składu wzdłuż szosy Warszawa-Gdańsk, całkowity chaos architektoniczny, dużo tandety, nawet w tzw. centrum polne, dziurawe drogi z błotem po kostki, smród przepełnionych lub wręcz wypompowywanych wprost na działki szamb, walające się torby ze śmieciami, a wszystko to upstrzone jakimiś „reklamami” krzywo nabazgrolonymi na starych prześcieradłach i kawałkach dykty… Więc może i dobrze, że w nocy na wielu ulicach latarnią jest tylko księżyc…

Ale – jak to niekiedy bywa z kobietami – Łomianki zyskują przy bliższym poznaniu: chociaż na pierwszy rzut oka tego nie widać, okazują się czarujące, trochę tajemnicze, nieokiełznane. Bo Łomianki to też piękne domy z zadbanymi ogrodami, urocze zakątki, klimatyczne wierzby wzdłuż drogi, jeziorka, wielki cień bielika nad Wisłą 17 km od Pałacu Kultury, sarna uciekająca przed rowerem czy uparty łoś stojący na drodze w Kampinosie…

No i Łomianki to ludzie: przedziwna mieszanka autochtonów (żyjących tu od pokoleń), zasiedziałych już przybyszów z kilkunasto- i kilkudziesięcioletnim stażem, a wreszcie najnowszych mieszkańców – najczęściej młodych ludzi. Wszyscy ze swoimi specyficznymi wadami, zaletami, doświadczeniami, oczekiwaniami, światopoglądami żyją obok siebie, chodzą do tych samych sklepów, restauracji, fryzjerów, punktów wyborczych, kościołów i urzędów, wysyłają dzieci do tych samych szkół i przedszkoli. Zaczynają się poznawać, obwąchiwać, wpływać na siebie, nawiązują oficjalne kontakty, sąsiedzkie znajomości, romanse, przyjaźnie. I chociaż znaczna część mieszkańców traktuje Łomianki jak kobietę, z która spędza się tylko noce i niektóre weekendy, a faktycznie przebywa w Warszawie, to i tak Łomianki wchodzą w ich życie, a oni w życie Łomianek. Powstaje coś nowego, nieprzewidywalnego.

Łomianki bardzo trudno kochać, bo są tandetne, źle zarządzane, mamione i wykorzystywane przez zwyrodnialców i pasożytów, którzy podając się za ich oddanych wielbicieli nie potrafią uporać się z elementarnymi problemami, spożytkować swojego potencjału (także ludzkiego). Ale jednocześnie trudno Łomianek nie pokochać – zwłaszcza gdy uda się zobaczyć, że pod tandetnym i siermiężnym okryciem schowana jest zmysłowa tajemniczość i urok. Warto spróbować tam zajrzeć. Kobiety potrafią pięknie odwzajemnić zainteresowanie.

Juliusz Wasilewski

MIESIĘCZNIK LOMIANKI.INFO - 1/2011

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2013   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum