LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

czwartek, 19.5.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGILemon Tree    Koncert   
Joanna Pilarska w Lemon Tree
2010-11-26

KOMENTARZE: 0

Restauracja LEMON TREE - Łomianki Dąbrowa, ul. Zachodnia 38 - zaprasza na koncert Joanny Pilarskiej, który odbędzie się 01 grudnia 2010 roku (środa) o godzinie 20.00. Wstęp wolny.

Joanna Pilarska pochodzi z małej miejscowości pod Poznaniem i jest jedną z najlepszych bluesowych wokalistek młodego pokolenia.

W początkowym okresie swojej kariery Asia w poszukiwaniu właściwej drogi artystycznej z powodzeniem bierze udział w wielu konkursach. Nie sposób je tu wszystkie wymienić, ale do ważniejszych można zaliczyć Nagrodę Wykonawczą pamięci Bogdana Krawca na XVI Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską (2004), oraz zwycięstwo w X Ogólnopolskim Turnieju Żywego Słowa o Marcinowy Laur (2004), w roku 2005 I nagroda na Ogólnopolskiej Studenckiej Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie i srebrne skrzydło na Festiwalu Sztuk Różnych Bieszczadzkie Anioły. Finał turnieju poezji śpiewanej 55 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego we Włocławku (2008) przyniósł Asi trzecią nagrodę a 13 Giełda Piosenki Poetyckiej „Wieczorne nastroje” w Kwidzynie (2009) drugą. W 2005 roku od Henryka Brumera Joanna otrzymuje zaroszenie na Woman Blues Festiwal. Po dwóch dniach postanowiła wspólnie z Katarzyną Maliszewską i Agnieszką Senk założyć dziewczęce akustyczne trio Woman Blues Band. W 2006 roku zespół z powodzeniem występuje na wielu koncertach i festiwalach w Kole na Koło Bluesa, w czeskim Sumperku na Blues Alive (nagroda specjalna). W Blues Top Asia uzyskuje 3 miejsce w kategorii wokalistka roku , a zespół 2 w kategorii odkrycie roku. Mimo to jeszcze przed końcem roku drogi artystyczne dziewczęcego tria rozeszły się. Jeszcze w 2006 roku Pilarska nawiązuje współpracę z zespołem Na Drodze. Zespół tworzyli Arek Zawiliński (gitary), Grzegorz Grądalski (gitara), Roman Ziobro (bas), Przemysław Chołody (harmonijka), Grzegorz Zawiliński (perkusja), a Asia dała wspaniały aksamitny wokal do pięknych utworów lidera i znanych standardów. Od tego momentu kariera Joanny Pilarskiej nabiera j rozpędu.

Liczne koncerty w 2007 m.in. w Lesznie z cyklu Leszno Czuje Bluesa, w chorzowskiej Leśniczówce Śląskie Brzmienie, w poznańskim klubie Blue Note, w sopockim Daily Blues, w Blues Clubie w Gdyni i szczecińskim Free Blues Club, ale również w pędzącym do Zakrzewa "Blues Expressie". Asia zostaje szerzej zauważona, nagrania pojawiają się w Trójkowej audycji "Gitarą i Piórem" red. Janusza Deblessema, oraz w Minimax Piotra Kaczkowskiego. Potem trasa Bieszczadzka zwieńczona znaczącym występem na Bieszczadzkich Aniołach, gdzie miała premierę pierwsza płyta Joanny Pilarskiej & Na Drodze pod tytułem "Tam, Gdzie Zaczyna Się Mój Świat". Asia na stałe zapisała się do czołówki polskich wokalistek bluesowych zajmując ponownie 3 w Blues Top za rok 2007 i czwarte w 2008 roku. Do znaczących osiągnięć należy zapisać udział wraz z zespołem w festiwalu Blues en Bourgogne we francuskim Le Creusot. Rok 2008 zaowocował udziałem w Festiwalach Bies Czad Blues, Bieszczadzkie Anioły, Lauba, Rawa Blues. Na Bies Czad Blues to stały udział Asi z zespołem i trudno wyobrazić sobie tą imprezę bez nich.

Do najważniejszych wydarzeń 2009 roku należy letnia trasa koncertowa we Francji z zespołem Na Drodze i ponowny udział w festiwalu Blues en Bourgogne oraz październikowa trasa koncertowa we Włoszech w duecie z włoskim gitarzystą Pierluiggi Petricca (Papa Leg). Po powrocie z Włoch Asia z powodzeniem gra serię koncertów solowych a pod koniec roku 2009 nawiązuje współpracę z utalentowanym poznańskim harmonijkarzem Krzysztofem „Gąsiem” Gąszewskim. Rok 2010 zapowiada kilka zmian w życiu Joanny. Powstaje pomysł stworzenia nowego zespołu, złożonego z poznańskich muzyków i plany nagrania kolejnej płyty, tym razem solowej. Ciekawym etapem jest rozpoczęcie koncertów na żywo w wirtualnym świecie „Second Life”, gdzie pod pseudonimem JoAnn Diavolo, Asia podbija serca międzynarodowej publiczności.

źródło: LEMON TREE
redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT