LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

czwartek, 19.5.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIKoncert    Stan Borys    Miśkiewicz    Orzeszko   
Łomianki dla Bogatyni
2010-11-14

KOMENTARZE: 0

Dnia 13 listopada o godzinie 19.30 w Sali firmy POLSOUND-u, ul. Graniczna 17 w Dąbrowie Leśnej, odbył się koncert charytatywny na rzecz powodzian z Bogatyni. Organizatorami tego wydarzenia były Stowarzyszenia „Ochrona Puszczy Kampinoskiej” i „Ochrona przed Powodzią i Zagrożeniami Komunikacyjnymi”. W koncercie udział wzięli wybitni artyści, mieszkańcy Łomianek w towarzystwie znakomitych przyjaciół.

W repertuarze musicalowym znakomicie zaprezentowała się Monika Orzeszko, zachwycając widzów czysta intonacją, dobrym smakiem i niezwykłą skromnością. Dziękowała za tak liczne przybycie na koncercie pomimo złej pogody.

Jazzowymi standardami olśnił mistrz saksofonu Henryk Miśkiewicz, któremu towarzyszył pianista Wojciech Majewski. Stworzyli Oni niezwykle poetycki duet, do którego później dołączyła córka Henryka, znana wokalistka popowo-jazzowa, skrzypaczka i kompozytorka Dorota Miśkiewicz. W jej wykonaniu usłyszeliśmy utwory Skaldów, Marka Grechuty, a także własne piosenki. Nawiązała do koncertu zorganizowanego przez Program III Polskiego Radia, na rzecz powodzian z Bogatyni i dopingowała publiczność do hojnych datków.

Finał koncertu należał do najbardziej znanego mieszkańca naszego miasta, wokalisty sceny rockowej - Stana Borysa. Zaprezentował znakomitą formę, a swoim repertuarem zaczarował i wprowadził widzów w magiczny świat poezji, zapraszając jednocześnie do wspólnego śpiewania. Publiczność owacjami na stojąco podziękowała artyście żałując, ze koncert dobiegał końca.

Na zakończenie, w otoczeniu wszystkich wykonawców i organizatorów Grażyna Miskiewicz przeprowadziła losowanie nagród rzeczowych wśród widzów, w podziękowaniu za udział i hojność w akcji charytatywnej.

Prowadzący Grzegorz Porowski podkreślał wielokrotnie, że warto pomagać i że lepiej dawać niż brać, jednocześnie wyrażając nadzieję, że w przyszłości nie będzie potrzeby organizowania podobnych koncertów na rzecz powodzian z Łomianek.

Z powodu pozyskania sali mieszczącej tylko 150 osób ilość wydanych imiennych zaproszeń, pomimo ogromnego zainteresowania, była ograniczona. Cieszymy się, że dla mieszkańców Bogatyni, poszkodowanych przez powódź, zebrano UWAGA! 4.270 zł!!!

Dziękujemy firmom: POLSUND; ESS AUDIO; Agencji Artystycznej GRAMI i PROMUSICA, szczególnie Panu Jackowi Karałowowi i Jackowi Łozińskiemu, a także Janowi Grądzkiemu, Wojciechowi Bergerowi i Bronisławowi Kondratowiczowi, oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek inny sposób przyczynili się do tego sukcesu.

Organizatorzy

[C] www.lomianki.info
foto: www.maliszewskifoto.pl

[C] www.lomianki.info
foto: www.maliszewskifoto.pl

[C] www.lomianki.info
Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz - foto: www.maliszewskifoto.pl

[C] www.lomianki.info
Monika Orzeszko - foto: Paulina Husak

[C] www.lomianki.info
Grzegorz Porowski i Maria Parzyszek - foto: www.maliszewskifoto.pl

[C] www.lomianki.info
Stan Borys - foto: www.maliszewskifoto.pl

[C] www.lomianki.info
foto: Jan Mroczkowski

[C] www.lomianki.info
foto: Jan Mroczkowski

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT