LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 18.5.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIPIĘĆ POWODÓW... by pójść na wybory
2010-11-15

KOMENTARZE: 0

Nie interesujesz się sprawami lokalnymi? Nie wybierasz się na wybory samorządowe? Mówisz... nie wiem na kogo głosować, ja tu tylko nocuję. Co mnie to wszystko obchodzi?

Oto 5 powodów, dla których w niedzielę 21 listopada powinieneś jednak pójść wraz z domownikami do swojej komisji wyborczej.

1. Spacer na świeżym powietrzu jest bardzo zdrowy.

2. Wcale nie jest obojętne, kto zostanie Twoim burmistrzem lub radnym. Samorząd w małej miejscowości ma faktyczny wpływ na podstawowe sfery życia mieszkańców. Nawet jeżeli nie korzystasz z lokalnej oświaty, czy służby zdrowia, to na pewno dojeżdżasz do domu, czasem załatwiasz coś w urzędzie, rejestrujesz samochód lub wyrabiasz dowód osobisty, wieczorem – idąc na spacer po oświetlonych lub ciemnych ulicach – czujesz się bezpiecznie lub wręcz przeciwnie.

3. W Łomiankach wychowują się Twoje dzieci. Nawet jeśli nie chodzą tu do szkoły lub przedszkola, to przecież spędzają tu znaczną część swojego życia. Wcale nie jest obojętne, jaką mają wodę w kranie, czy mogą bezpiecznie wyjść za bramę i jakich tam spotkają rówieśników, jaką przestrzeń publiczną widzą wokół siebie.

3. Znaczna część Twoich podatków zasila budżet samorządu lokalnego. Nawet jeśli się do tego nie przyznajesz, to przecież wcale Ci nie jest obojętne, czy pieniądze te są wydawane sensownie – na modernizację Łomianek – czy są tylko przejadane przez urzędników, którzy traktują Cię jak urządzenie do dostarczania im kasy.

4. Do lokalu wyborczego nie jest daleko, a Twój głos się naprawdę liczy! Nie oddawaj swoich spraw zbiegowi przypadków. W Łomiankach o wygranej decyduje czasem dosłownie kilka głosów. Zadbaj więc, by wygrał ktoś, kto myśli podobnie do Ciebie, ma podobne priorytety.

5. Warto dać dzieciom przykład obywatelskiej postawy i po drodze do lokalu wyborczego pogadać z nimi, wyjaśnić podstawowe zasady demokracji. Zapamiętają to na długo. Zainteresuj się więc kandydatami na burmistrza i radnych. Poczytaj i popytaj kim są, jakie mają predyspozycje, poglądy i plany, co dotychczas zrobili, jakimi są ludźmi. W wyborach samorządowych liczy się człowiek!

Juliusz Wasilewski
REKLAMÓWKA LOMIANKI.INFO 10/11.2010


NIE WIESZ NA KOGO GŁOSOWAĆ?

ZOBACZ PREZENTACJE KANDYDATÓW
WYBORY SAMORZĄDOWE - ŁOMIANKI 2010

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT