LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 18.5.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIDEBATA: Dąbrowski zrezygnował...
2010-11-08

KOMENTARZE: 0

W dniu dzisiejszym o godzinie 17.30 w Restauracji Lemon Tree (dzięki za gościnność) odbyło się spotkanie związane z planowaną DEBATĄ KANDYDATÓW NA BURMISTRZA - ŁOMIANKI 2010.

Na spotkanie przybyli przedstawiciele Sztabów Wyborczych wszystkich trzech kandydatów chcących objąć stanowisko Burmistrza Łomianek w nadchodzącej kadencji.

Kandydata Tomasza Dąbrowskigo reprezentowali Panowie Bogdan Kłódkiewicz i Włodzimierz Cerynger, Kandydata Jana Grądzkiego - Pan Grzegorz Porowski i ... (niestety nie znam). Kandydata Wiesława Pszczółkowskiego reprezentowali Panowie Adam Stopa i Marcin Jakub Kolwas.
W spotkaniu brał udział również Michał Naftyński - który miał moderować planowaną debatę oraz ja - czyli Maciek Moraczewski.

Zakładanym celem spotkania było doprecyzowanie szczegółów technicznych oraz zasad obowiązujących podczas debaty, w której udział ZADEKLAROWALI - poprzez przedstawicieli sztabów - WSZYSCY KANDYDACI.

Początek - kurtuazyjny - zapowiadał owocny efekt spotkania.
Aż tu nagle... Pan Bogdan Kłódkiewicz przeczytał "deklarację" wystosowaną przez KWW Twoje Łomianki... (zamieszczona poniżej) No i sruuuu - po debacie :( Spotkanie skończyło się. Szkoda, bo lubie spotkania, zwłaszcza te, które mają na celu wypracowania konsensusu - bywają inspirujące.

Nieco niepokojąca - dla mnie osobiście, jako strony całego zamieszania - jest treść niniejszej "deklaracji". Autorzy napisali w niej, że popierają DEBATĘ, jednak dopiero w drugiej turze wyborów na burmistrza Łomianek, gdyż wtedy to byłaby szansa na "obiektywizm i merytoryczną dyskusję o problemach Łomianek".
Jako właściciel portalu www.LOMIANKI.INFO czuję się osobiście odpowiedzialny za efekty moich działań - tych dotychczasowych i tych przyszłych. Staram się działać transparentnie oraz obiektywnie. Tak też miało być w przypadku planowanej debaty. Zastanawiające jest więc podejrzenie o to aby była ona niemerytoryczna i nieobiektywna.

Dalej w "deklaracji" autorzy nawołują do "skoncentrowania się na debacie publicznej o naszej gminie i sposobach rozwiązywania naszych wspólnych problemów".
Nieśmiało zapytam więc... A czymże właśnie miała być planowana DEBATA? Rozmową o tzw. "Dupie Maryni" czy też niekontrolowaną nawalanką w pokoju bez klamek? Ja - jako organizator - takiego spotkania nie planowałem. Marnego poziomu dyskusji chyba też nie planowali przedstawiciele pozostałych - dwóch - sztabów, czego dowodem było właśnie dzisiejsze - organizacyjne - spotkanie mające na celu ustalenie m.in. standardów dyskusji, które to miały wiązać - kandydatów, moderatora i organizatora. Ustalenia miały być spisane, podpisane przez wszystkie strony. Do prowadzenie debaty został zaangażowany Michał Naftyński - profesjonalista - zawodowo zajmujący się moderowanie podobnych dyskusji... Mam wrażenie, że większych gwarancji wymagać nie można.

Odwołanie DEBATY - to moim zdaniem - duża strata zwłaszcza dla nas wszystkich, mieszkańców Łomianek. Miała ona być merytoryczną konfrontacją ludzi, którzy chcą pracować dla nas, chcą nas reprezentować, chcą podejmować decyzje w naszym imieniu... przez najbliższe cztery lata. Niestety mimo, szczerych chęci i wielu dni przygotowań nie udało się.
Serdecznie dziękuje wszystkich, którzy wspierali pomysł zorganizowania pierwszej łomiankowskiej DEBATY KANDYDATÓW NA BURMISTRZA - ŁOMIANKI 2010. Serdecznie dziękuję internautom, którzy podesłali pytania do kandydatów. Może następnym razem...

MaciekMoraczewski
redakcja@lomainki.info

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT