LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

poniedziałek, 6.12.2021


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIRUSIECKI PIOTR
- kandydat do Rady Miejskiej Łomianki


KOMENTARZE: 9

Informację o tym na jakie stanowisko kandydat kandyduje.
Jestem kandydatem na radnego do Rady Miejskiej w Łomiankach z okręgu nr.2 czyli osiedli: Łomianki Stare, Łomianki Trylogii, Łomianki Powstańców, Łomianki Dolne, Łomianki Chopina, Łomianki Centralne, Łomianki Górne, Dąbrowa Zachodnia, Dąbrowa Równoległa. Startuję z bezpartyjnego komitetu Twoje Łomianki.

Krótką informację o kandydacie.
W Łomiankach mieszkam od urodzenia czyli od 35 lat. Tutaj od pokoleń mieszka moja rodzina. Mam dwóch synów Kacperka i Franciszka, żona Magdalena z wykształcenia jest psychologiem. Ukończyłem Akademię Koźmińskiego wydział zarządzanie i marketing o specjalności psychologia podejmowania decyzji. Jestem bezpartyjny. Moje pasje to działalność społeczna, piłka nożna, siatkówka, podróże, brydż, narty, ogrodnictwo. Pracuję społecznie w KS Łomianki. Jestem radnym Rady Miejskiej obecnej kadencji.

Co zrobiła Pani, co zrobił Pan dla Łomianek dotychczas?
Obiecałem mieszkańcom naszej gminy zniesienie opłaty adiacenckiej, pomimo początkowego oporu części Rady Miejskiej w tej kadencji udało się znieść zupełnie ten kolejny parapodatek. Obecnie jestem także trenerem w KS Łomianki. W ramach działalności w KS Łomianki w poprzednich latach wybudowaliśmy boisko piłkarskie, daliśmy szanse trenowania piłki nożnej dzieciom i młodzieży. W tej kadencji udało się odtworzyć uchwałę dotyczącą terenu boiska KS Łomianki, która zaginęła w gminie w poprzednich kadencjach, dzięki temu nasz lokalny klub działa i może dalej szkolić dzieci i młodzież odciągając od narkotyków i patologii. Udało się obronić teren pod Orlik, dzięki temu mamy ogólnodostępne boisko dla dzieciaków i młodzieży. Wspólnie z mieszkańcami Chopina, panią Sołtys i Radą Sołecką w tej kadencji udało się wybudować plac zabaw dla dzieci przy ul. Wspólnej. Jestem autorem wielu artykułów opisujących problemy mieszkańców, publikowanych w prasie lokalnej oraz współautorem artykułów o tematyce sportowej a także przedwojennej historii Łomianek. Jako radny obecnej kadencji, rozpocząłem starania o inwestycje na terenie mojego okręgu Łomianek Starych, Trylogii, Powstańców, sołectw Chopina i Łomianki Dolne. Patrząc na ten obszar, udało się zrealizować wiele inwestycji, choć potrzeby dalej są duże. W obecnej kadencji udało się także zwiększyć środki finansowe dla sołectw, o co zabiegałem od 2005 roku jeszcze, gdy działałem w radzie sołeckiej. Udało się także zwiększyć środki finansowe dla organizacji pozarządowych w ramach dotacji z urzędu miasta. Uważam, że dalej trzeba zwiększać te kwoty. Mieszkańcy mają prawo mieć większy wpływ na decyzje urzędu.

Co ma zamiar zrobić Pani / Pan dla Łomianek w przyszłości?
Obecnie najpilniejsze problemy zostały zapisane w strategii gminy. Jak najszybciej należy wybudować sieć wodociągową i kanalizacyjną, w tej sprawie całą kadencję składałem i będę składał wnioski. Uchwalić plany zagospodarowania przestrzennego zgodnie z wolą mieszkańców i uwolnić tereny pod zabudowę jednorodzinną. Chciałbym także zwiększyć środki finansowe dla osiedli z terenu miasta, sołectwa już otrzymują większe pieniądze. Chciałbym także dopilnować wybudowania kolejnego boiska. Mam nadzieję, że w najbliższej kadencji w końcu uda się doprowadzić do stworzenia rezerwy pod pojazd szynowy do Warszawy.

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #miezkaniec IP: 46.171.220.*
2014-08-12, 15:16    
super tylko nic z tego nie wynika , mamy nadzieję że ten Pan pełni jakiekolwiek funkcje ostatnie dwa miesiące. dziękujemy już Panu za chamstwo i arogancję.
NIEZALOGOWANY: #Radek IP: 77.247.181.*
2014-08-12, 16:53    
Tak konfliktowe osoby nie powinny NIGDY pełnić żadnych funkcji w samorządzie.
NIEZALOGOWANY: #xxxxx IP: 83.28.197.*
2014-08-13, 23:17    
Ten kandydat-byłaby to kara dla Łomianek.
Krzywd jakie wyrządzili ludziom on i kolegium burmistrzowskie nikt tak szybko nie zapomni.
Najlepiej niech zmieni miejsce zamieszkania.
NIEZALOGOWANY: #mieszkaniec2 IP: 80.254.148.*
2014-08-14, 14:18    
Cytat z programu wyborczego kandydata Rusieckiego "Uchwalić plany zagospodarowania przestrzennego zgodnie z wolą mieszkańców..." - jak to się ma do działań Pana oraz Burmistrza w sprawie osiedla Prochownia (???) Wola mieszkańców osiedla oraz uchwała Rady Miasta zostały zignorowane przez Panów!!! To jest przykład rzetelności programów ogłaszanych przez kandydatów przed wyborami! Takich kandydatów nam nie trzeba. Wierzę w mądrość mieszkańców Ł.
NIEZALOGOWANY: #mieszkaniec.3 IP: 80.50.141.*
2014-11-03, 09:25    
Mieszkam w Łomiankach od 16 lat. Wciąż mam w pamięci jak zarządzane były w latach wcześniejszych : "spektakularne sukcesy" (szczególnie finansowe!) poprzedniej ekipy i nieporadność jeszcze wcześniejszej. Widzę ogromną różnicę NA KORZYŚĆ, po latach stagnacji Łomianki rozwijają się nie tylko za sprawą uporu i operatywności mieszkańców ale także dzięki efektywnej pracy władz naszego miasta. Wiem, że jest w tym znaczny wkład pracy p. Rusieckiego. Jak widać pamięć niektórych zawodzi, a może mieszkają tu zbyt krótko?
Nie widzę potrzeby, by zmieniać na osobę "niewiadomą" kogoś, kto się sprawdził.
Głosuję na P. Rusieckiego.
NIEZALOGOWANY: #Byk IP: 87.206.98.*
2018-09-25, 22:45    
Rusiecki dba tylko i wyłącznie o swój interes. Nigdy żadnym czynem nie działał w interesie społecznym. Nie jest godzien otwierać szlabany na granicy gminy.
NIEZALOGOWANY: #Widz Frania IP: 31.60.253.*
2021-11-05, 22:12    
hahhaha jaki ojciec taki syn
NIEZALOGOWANY: #Rusiecki - Panu już dziękujemy IP: 194.15.120.*
2021-11-09, 08:24    
Wystarczy już tego oszczerstwa, chamstwa i arogancji.
Pokazał Pan już ze swoją "paczką" co potraficie. Pobudowali wielkie osiedla a teraz rezerwy pod pojazd szynowy chce robić...

To nie jest nawet śmieszne, to jest żałosne!


"...sołectwa już otrzymują większe pieniądze." - dzięki nowej władzy bo Wy zagarnialiście tylko do siebie! Nie przypisuj Pan sobie cudzych zasług!
NIEZALOGOWANY: #do tego co dziekuje IP: 83.28.218.*
2021-11-09, 15:47    
Nie zauważyłeś cymbale z którego to roku te artykuł, teraz mamy inną władze, deweloperską, a sołectwa dostają większe pieniądze i na co je przeznaczają, szczególnie ciekawy projekt deweloperski tz.Struga Dziekanowska i przejecie cudzej własności wzdłuż, łącznie z prywatnymi terenami J.Kiełpińskiego ile to te sołectwa sypnęły tej kasy, ponoć dobrowolnie.A wizytówka tej władzy to odrapany budynek UM trzeci rok. 15 min do Warszawy.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT