LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

poniedziałek, 15.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIJAZZCAFE    KONCERT   
Krzysztof Ścierański Trio w Jazz Cafe
2010-09-03

KOMENTARZE: 0

JazzCafe Łomianki zaprasza na koncert Krzysztof Ścierański Trio, który odbędzie się 28.09.2010 roku (wtorek) godz. 20.00.

Krzysztof Ścierański to wybitna osobowość i jeden z czołowych, najbardziej rozpoznawalnych gitarzystów basowych na polskiej scenie jazzowej. Jego kreatywność i kunszt doceniane są zarówno przez środowisko, jak i słuchaczy. Od bardzo wielu lat wygrywa doroczną ankietę Jazz Top przeprowadzaną wśród czytelników miesięcznika Jazz Forum (kategoria Najlepszy Gitarzysta Basowy. Jak sam mówi - w swoich kompozycjach wykorzystuje walory rytmów afrykańskich lub południowoafrykańskich, łącząc je z tradycyjną, nawet klasyczną harmonią. Ma duszę latynoskiego muzyka.

Krzysztof Ścierański był m.in. basistą zespołu Laboratorium, z którym nagrał 5 płyt. Na zaproszenie Zbigniewa Namysłowskiego dołączył do zespołu Air Condition. Grał też w String Connection Krzesimira Dębskiego. Po zawieszeniu działalności przez grupę skupił się na projektach autorskich. Grywa często z Bernardem Maselim a także Zbigniewem Jakubkiem, Markiem Napiórkowskim i Markiem Raduli. Współpracował z takimi artystami jak choćby: Ewa Bem, Tomasz Stańko, Marek Grechuta, John Porter, Jan Pluta, Republika, Marek Wilczyński, zespół Wilki, KRZAK i inni. Brał udział w wielu festiwalach jazzowych i koncertował po całym świecie.

Z pewnością koncert tego nadzwyczajnego muzyka i człowieka, obdarzonego nieprzeciętną wrażliwością na piękno brzmień tego świata będzie niezwykłym wydarzeniem. Na scenie w Jazz Cafe artyście towarzyszyć będą wybitni instrumentaliści: znany dobrze publiczności Bernard Maseli na wibrafonie oraz Przemysław "BenBen" Kuczyński na perkusji.

źródło: JazzCafe Łomianki
redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT