LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

piątek, 19.8.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIDOM KULTURY    DLA DZIECI    TEATR   
Kulturalna rozgrzewka
2010-08-31

KOMENTARZE: 0

Pierwszy weekend września będzie kusił wypadem za miasto. Świeże wspomnienie leżaka i ostatnia szansa na opaleniznę... Ja na przekór temu zachęcam do pozostania w Łomiankach. Od piątku do niedzieli kulturalna rozgrzewka – festiwal Nowy Sezon!

Na początek Michael Jackson i Elvis Presley na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomiankach – może nieco niżsi niż w rzeczywistości, ale tańczą równie dobrze – za sznurki pociąga Krzysiek Falkowski. Popołudniu teatralna opowieść o początku świata. Brzmi poważnie, ale to propozycja dla najmłodszych i humoru w niej nie zabraknie. Na zakończenie dnia kameralny koncert pieśni bałkańskich w wykonaniu Natalii Barabanszczykowej.

Natomiast w sobotę aż cztery propozycje. Dla dzieci – bajka o szewczyku i smoku. Dla nieco starszych dzieci – projekcja duńskiego filmu "Myszka" oraz warsztaty. A na deser Walny-Teatr i spektakl Dziadek, czyli dziwaczne machiny, kolory piasku, srebra i starego zlota oraz gitara elektryczna. No i wreszcie wieczorem moja ulubiona propozycja – opowieść o Czarnej Mańce teatru Scena Lubelska. Osiemnastu aktorów, świetna choreografia i muzyka na żywo. Tempo akcji zawrotne, dowcip jędrny, a riposty szybkie.

W niedzielę ostatniego dnia festiwalu zapraszamy do ICDS na wernisaż zdjęć z Paryża autorstwa Teresy Adamiak oraz na koncert piosenek Jaqua Brela. Zaśpiewa Yan Zbiegiel.

Krystyna Bocheńska
Dom Kultury w Łomiankach


Szczegóły: www.nowysezon.infoUWAGA - Bilety na imprezy biletowane Festiwalu można kupić w sekretariacie Domu Kultury (ul. Wiejska 12a, wejście od ul. Szczęśliwej) od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00 oraz na pół godziny przed imprezą.

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT