LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 22.6.2021


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGISZTAB ANTYKRYZYSOWY ZNÓW DZIAŁA / 06.06.2010
2010-06-06

KOMENTARZE: 0


godzina 23.30

Komunikat Sztabu antykryzysowego UM Łomianki

Poziom wody wg. wodowskazu przy śluzie obok Jeziora Dziekanowskiego o godz. 23.30 wynosił 312 cm.

O godzinie 20.00 stan wody na Wiśle w Warszawie wynosił 600 cm (stan ostrzegawczy). W ciągu 3 godzin przybyło 10 cm wody.

W tej chwili przy wale w Łomiankach, trwa akcja uszczelniania przecieku wzdłuż przewodu tłoczącego Oczyszczalni Ścieków "Wisła" (ul. Brukowa). Zakładana jest folia i kładzione worki z piaskiem.

Cały czas trwa dyżur sztabu antykryzysowego w UM przy ul. Warszawskiej 115.


godzina 20.00

Komunikat Sztabu antykryzysowego UM Łomianki

Poziom wody wg.wodowskazu przy śluzie obok J. Dziekanowskiego o godz. 19.30 wynosił 300 cm. Woda w międzywalu, zakryła pierwsze worki z piachem układane dwa tygodnie temu. Przypominamy o wydanym przez wojewodę mazowieckiego, zakazie wchodzenia na wał i przebywania na drogach dojazdowych do wału.


godzina 19.20

Komunikat Sztabu antykryzysowego UM Łomianki

Poziom wody wg.wodowskazu przy śluzie obok J. Dziekanowskiego wynosi 295 cm. Woda jest w międzywalu i dochodzi do wału u jego podstaw.


godzina 17.30

Rzecznik UM Łomianki - Wojciech Asiński - sytuacja jest spokojna, nie ma narazie powodów do niepokoju. Jesteśmy przygotowani zarówno technicznie jak i formalnie.

Na listach, które powstały ponad 2 tygodnie temu, przy okazji poprzedniej mobilizacji, jest zapisanych ponad 400 osób chętnych do ewentulanej pomocy przy zabezpieczaniu wałów. W razie potrzeby - która może zaistnieć w nocy z poniedziałku na wtorek - sztab antykryzysowy będzie w pierwszej kolejności nawiązywał kontakt właśnie z osobami z listy.


godzina 16.15

Komunikat Sztabu antykryzysowego UM Łomianki

Poziom wody wg. wodowskazu przy śluzie obok J. Dziekanowskiego wynosi 280 cm. Rzeka minimalnie zalewa międzywale, dochodząc do wału u jego podstaw.


godzina 15.40

Michał Naftyński - Ochotnicza Straż Pożarna Łomianki - dziś rozpoczynamy patrole na motorze, od jutra piesze. Będziemy monitorować sytuację na całej długości wałów w Łomiankach.


godzina 15.00

Komunikat Sztabu antykryzysowego UM Łomianki

Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią wojewoda mazowiecki wprowadził dzisiaj o godzinie 13.00, alarm przeciwpowodziowy dla powiatów legionowskiego, warszawskiego zachodniego i m.st.Warszawy.


godzina 14.00

Komunikat Sztabu antykryzysowego UM Łomianki

Poziom wody wg. wodowskazu przy śluzie obok Jeziora Dziekanowskiego wynosi 275 cm. Rzeka minimalnie zalewa międzywale, dochodząc do wału u jego podstaw. Wszelkie ewentualne miejsca przesiąków oraz cały stan wału kontrolowane są przez strażaków, patrole cywilne. Obecnie na wale przebywa burmistrz.

Zgodnie z decyzją burmistrza Łomianek, w poniedziałek 7 czerwca wszystkie przedszkola i szkoły samorządowe w gminie Łomianki są otwarte, natomiast we wtorek 8 czerwca zamknięte będą: SP nr 1 w Łomiankach oraz Szkoła Podstawowa w Dziekanowie Polskim.


godzina 11.00

Komunikat Sztabu antykryzysowego UM Łomianki

Sztab antykryzysowy rozpoczął swoje działanie o godz. 8.00 w Urzędzie Miejskim. Wczoraj zawiadomienia i ulotki o nowym zagrożeniu falą powodziową otrzymali sołtysi i przewodniczący zarządów osiedli.

Dziś rano te same materiały otrzymali mieszkańcy rejonów najbardziej narażanych na działanie fali. W tej chwili w Łomiankach woda z rzeki zaczyna powoli podchodzić pod wał. Na wodowskazie przy śluzie jest 2,5 metra. Do stanu alarmowego pozostało 1,5 metra.

W gotowości są Państwowa Straż Pożarna z Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz OSP z Łomianek. Patrole strażaków monitorują sytuację na wale. Do dyżurów na wale przygotowywane są także patrole cywilne z Kępy Kiełpińskiej.

Około godziny 14.00-14.30 na terenie za boiskiem ORLIK (ul. Wiślana) zostanie zrzucony piach, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy. Identycznie jak przy poprzedniej akcji obrony wału, worki, które ze względu na ogólną sytuację w kraju gmina coraz trudniej może otrzymać lub kupić, będą przeznaczone tylko i wyłącznie do obrony wału przeciwpowodziowego.

Na naszej stronie podawać będziemy co jakiś czas komunikaty, które będą odnosić się do zmiany sytuacji.

Komunikaty przesyłamy, podobnie jak przy poprzedniej akcji do redakcji www.lomianki.info – skąd w przypadku zablokowania naszej strony mogą Państwo czerpać informacje.

redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT