LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 22.6.2021


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIApel Burmistrza do mieszkańców - fala powodziowa
2010-06-05

KOMENTARZE: 0

Łomianki, 05.06.2010 r.

Szanowni Państwo,

W związku z kolejną falą powodziową, która w szybkim tempie zbliża się z południa Polski oraz zapowiadanym przez wojewodę mazowieckiego wprowadzeniem stanu alarmowego dla powiatu warszawskiego – zachodniego (gmina Łomianki), z dniem 6.06.2010 roku od godziny 8.00, wznawiam działanie sztabu antykryzysowego w Urzędzie Miejskim przy ul. Warszawskiej 115. Pod numerami telefonów 22 768 63 11, 666 834 554, 666 834 543 uzyskacie Państwo bieżącą informację na temat aktualnego stanu zagrożenia powodziowego.

Kulminacyjna fala powodziowa spodziewana jest w Łomiankach w nocy z poniedziałku 7.06 na wtorek 8.06, a jej prognozowana wysokość wyniesie 770 cm i będzie zaledwie o kilka centymetrów niższa od poprzedniej. Przepływ fali przewidywany jest przez dwa dni.

Fala ta stanowi ponowne realne zagrożenie dla Łomianek, tym bardziej, że zabezpieczane dwa tygodnie temu przez nas wszystkich wały powodziowe są mokre a ich konstrukcja osłabiona. Według prognoz, fala powodziowa w przypadku przerwania wałów może dotrzeć do wysokości ulicy Warszawskiej. Wszystkie posesje pomiędzy wałem, a ulicą Warszawską znajdują się w bezpośredniej strefie zalewowej.

Na okres przepływu fali powodziowej, zalecam opuszczenie gospodarstw domowych przez osoby starsze, niepełnosprawne i dzieci, poza teren gminy Łomianki. Proszę również o zabezpieczenie zwierząt i pojazdów mechanicznych. Ponownie zostanie uruchomiony parking awaryjny dla samochodów z terenu naszej gminy na terenie Gminy Izabelin obok sklepu MARCPOL- Treny, za Dąbrową Leśną.

Zwracam się z prośbą do osób, które nie posiadają własnych środków transportu do ewentualnej ewakuacji, aby powiadomiły o tym sztab antykryzysowy w UM (22 768 63 11) lub Straż Miejską w Łomiankach (22 751 35 03).

Apeluję, aby w obecnej sytuacji kryzysowej nie utrudniać prac służbom miejskim. Zabrania się chodzenia oraz jazdy wszelkimi pojazdami w okolicach i po koronie wału przeciwpowodziowe.

W razie sytuacji bezpośredniego zagrożenia, usłyszą Państwo ciągły, trwający 3 minuty dźwięk syreny alarmowej, powtarzany co 5 minut. Będą również nadawane komunikaty z samochodów policyjnych.

Wszelkie bieżące informacje znajdą Państwo na stronie internetowej www.lomianki.pl

/-/ Wiesław Pszczółkowski
Burmistrz Łomianek

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT