LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 29.9.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIWalk Away & Dean Brown
2010-04-26

KOMENTARZE: 0

JazzCafe Łomianki zaprasza - 05.05.2010 środa o godzinie 20.00 - na koncert legendy polskiego jazz fusion - zespołu Walk Away z gościem specjalnym Deanem Brownem.

Walk Away to legendarny polski zespół grający fusion jazz. W tym roku mija 25 lat jego istnienia, a tegoroczny jubileusz zjednoczył ponownie muzyków, którzy wystąpią niemalże w historycznym składzie w którym grali przez 12 lat! Od początku istnienia zespołu wiele razy zmieniali się tworzący go instrumentaliści, ale jego stałym członkiem, liderem i założycielem jest perkusista Krzysztof Zawadzki.

Zespół nagrał ponad 10 płyt, w tym słynną koncertową „Magic Lady” z udziałem U. Dudziak oraz "Double walk" z E. Marienthalem czy "Zariba" z B. Evansem i S. Loganem. Dwadzieścia razy Walk Away przypadał w udziale tytuł jazzowego zespołu roku w najbardziej prestiżowej, dorocznej ankiecie "Jazz Top" miesięcznika "Jazz Forum". Walk Away w swojej historii koncertował prawie na całym świecie, w tym w RFN jako suport w trakcie trasy Miles’a Davisa. Ponadto zespół współpracował także m.in. z takimi ikonami jazzu jak: Eric Marienthal, Mike Stern, Mino Cinelu, Bill Evans, Michał Urbaniak, Ewa Bem, Lora Szafran oraz Dean Brown, który tego wieczoru ponownie pojawi się na scenie w Jazz Cafe razem z Walk Away.

Prawie każda płyta i każdy koncert to nowe osobowości, które zespół zaprasza do współpracy. Jednak za każdym razem ma się wrażenie, że wszyscy grają już ze sobą całe lata. Wzajemne rozumienie się muzyków na scenie i niesamowicie pozytywna energia, która od nich emanuje sprawia, że publiczność może odczuć tę więź bardzo wyraźnie.

Zespół zagra z składzie: Dean Brown - gitara; Bernard Maseli - vibrafon; Adam Wendt - saksofon tenorowy; Zbigniew Jakubek - instrumenty klawiszowe; Tomasz Grabowy - gitara basowa; Krzysztof Zawadzki - perkusja

Bilety w cenie 60 pln dostępne w JazzCafe (ul. Warszawska 69, tel. 22 751 41 12).

źródło: JazzCafe Łomianki
redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT