LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 26.5.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIKoniec marzeń o dotacjach unijnych...
2010-03-11

KOMENTARZE: 1

Poniżej publikujemy informację przesłaną drogą mailową przez Radnych Rady Miejskiej dotyczącą chyba najistotniejszego problemu Łomianek - dotacji unijnych na budowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w Łomiankach.

O komentarz, który jak zapewnia rzecznik otrzymamy na dniach, poprosiliśmy rzecznika UM Łomianki Wojciecha Asińskiego, ...

redakcja@lomianki.infoKoniec marzeń o dotacjach unijnych dla Łomianek na budowę wodociągów i kanalizacji z programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

Ministerstwo Ochrony Środowiska ogłosiło na swoich stronach internetowych, że nie planuje ogłoszenia kolejnego konkursu w ramach Funduszu Spójności oś I działanie Działanie 1.1 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM. Powodem takiej decyzji jest wyczerpanie się funduszy z tego działania.

Właśnie z tego programu do Łomianek wg. zapewnień burmistrza Wiesława Pszczółkowskiego miały płynąć strumienie pieniędzy dla naszej gminy. Dokumentacja była przygotowywana przez burmistrza, ZWIK sp. z o.o przy współudziale firmy Proeko.

Niestety burmistrz nie zdążył nawet złożyć wniosku, miał na to czas przez prawie całą kadencję. Teraz czeka nas zapewne trudny okres dla pana burmistrza Pszczółkowskiego, będzie musiał wytłumaczyć mieszkańcom i Radzie Miejskiej dlaczego tak długo czekał ze złożeniem wniosku. Radni opozycyjni wielokrotnie pytali dlaczego składanie wniosku trwa tak długo. Sprawa aplikacji do Funduszu Spójności była od początku sprawą stojącą ponad podziałami politycznymi, wbrew temu co pisze obecny burmistrz radni prawie zawsze głosowali za kolejnymi strategicznymi dokumentami, choć budziły one niemałe wątpliwości.

W kampanii wyborczej w roku 2006 r burmistrz Pszczółkowski jako swój priorytet wskazał pozyskanie środków z UE na rozbudowę wod-kanu, dzięki temu został wybrany burmistrzem. Nad Łomiankami od wielu lat wisi fatum, kolejnym burmistrzom nie udaje przyspieszyć budowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

Obecna kadencja niewiele różni się od poprzednich, choć budżet w 2009 r. urósł do ponad 100 mln złotych. W kolejnych latach obecnej kadencji proponowaliśmy burmistrzowi aby przeznaczał 10-15 mln(10-15km sieci) rocznie na budowę wod-kanu. Burmistrz negował ten pomysł i zapewniał, że wybuduje sieć wod-kan z środków unijnych.

Poniżej informacja ze strony Ministerstwa. http://www.mos.gov.pl/g2/big/2010_02/61e791883ee09807aedb5c52adc44abc.doc

Piotr Rusiecki, Tadeusz Krystecki
Radni Rady Miejskiej w Łomiankach.KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: # IP: 212.96.239.*
2018-05-29, 18:10    
Czy w gminie jest możliwość na otrzymanie dotacji na działalność? Potrzebuję pieniędzy na zakup wyposażenia, np: http://wyposazenie-salonu-fryz... Czy jest jakaś szansa?
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum