LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

sobota, 11.7.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGISpółdzielnia dla niepełnosprawnych
2006-07-10

KOMENTARZE: 0

W Łomiankach ma powstać spółdzielnia socjalna osób niepełnosprawnych. Celem zorganizowanego ostatnio spotkania była promocja projektu "Kluczowa rola gminy w aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych" w lokalnym środowisku zainteresowanych osób. Projekt finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W spotkaniu uczestniczyło 36 osób, w tym władze gminy. Najliczniejszą grupę stanowili przedstawiciele lokalnych organizacji społecznych, działających na rzecz osób niepełnosprawnych, w tym ksiądz z miejscowej parafii. W trakcie spotkania odbyły się trzy prezentacje. Pierwsza, wygłoszona przez Beatę Tuzimek z urzędu miasta i gminy Łomianki, dotyczyła sytuacji społecznej i problemów, z jakimi bory-kają się osoby niepełnosprawne na terenie gminy. Drugą prezentację przedstawił Janusz Sulczewski - praktyk z Żarskiej Spółdzielni Socjalnej, który przedstawił ideę spółdzielczości socjalnej, możliwości i korzyści wynikające z rozwijania tej formy gospodarki społecznej. Przedstawił też doświadczenia w tym zakresie płynące z Włoch. Trzecia prezentacja dotyczyła samego projektu "Kluczowa rola gminy w aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych", którą przedstawił Krzysztof Skolimowski z FPGP. W trakcie i po przedstawieniu prezentacji miała miejsce rze-czowa dyskusja nt. możliwości, korzyści i barier powołania miejscowej spółdzielni socjalnej osób niepełnosprawnych.

Na początkowym etapie inicjowania spółdzielni najważniejsze jest zawiązanie lokalnej grupy inicjatywnej zainteresowanych osób (Partnerstwa) i stworzenie biznesplanu. Lokalne partnerstwo publiczno-społeczne w Łomiankach już istnieje - "Partnerstwo dla Łomianek" - i prawdopodobnie jedną z inicjatyw tego Partnerstwa będzie właśnie uczestnictwo w tym projekcie. Potem odbędzie się szereg szkoleń dla przedstawicieli samorządu i lokalnych organizacji społecznych, którzy będą bezpośrednio uczestniczyć w procesie powoływania miejscowej spółdzielni socjalnej osób niepełnosprawnych. Uruchomienie pilotażowej spółdzielni planuje się na początek 2007 roku. Na spotkaniu obecnych było osiem niepełnosprawnych osób. Wszystie deklarują żywe zainteresowanie powstaniem spółdzielni.

stroja

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum