LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

niedziela, 27.9.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGICo z tzw. wspólnym biletem w eŁkach?
2009-10-01

KOMENTARZE: 0

22 września 2009 r. odbyło się zebranie mieszkańców Osiedla Łomianki-Baczyńskiego z udziałem Burmistrza Łomianek Wiesława Pszczółkowskiego. Jednym z istotnych tematów poruszanych na w/w zebraniu była sprawa tzw. "wspólnego biletu" na przejazdy autobusów KMŁ oraz wszystkimi środkami komunikacji miejskiej w Warszawie.

Burmistrz W. Pszczółkowski poinformował, że prowadzone były dość długo bardzo trudne rozmowy z ZTM Warszawa, w wyniku których są realne szanse, że z dniem 1 stycznia 2010 roku zostanie wprowadzony do stosowania tzw. wspólny bilet na linii "Ł" i "Ł Bis" w obrębie Gminy Łomianki oraz w obszarze miasta Warszawy.

Wspólny bilet byłby odpowiednikiem Warszawskiej Karty Miejskiej czyli jako nosnik elektroniczny biletu 30-dniowego w formie karty zbliżeniowej emitowanej, a następnie kodowanej staraniem i na koszt Miasta Łomianki.

Sugerowana cena nowego biletu 30-dniowego normalnego wg. wypowiedzi Burmistrza ważnego w autobusach KMŁ i pierwszej strefie taryfowej ZTM powinna zawierać się granicach 120-130 zł, co jest korzystne dla pasażerów, którzy są obecnie zmuszeni do zakupu dwóch biletów; KMŁ za 74 zł i ZTM za 78 zł.

Szacuje się, że Łomiankowska Spółka KMŁ z tytułu wprowadzenia w/w biletu poniesie stratę w wysokości okoła 1 miliona zł wskutek zmniejszenia wpływów ze sprzedaży obecnie obowiązujących nominałów biletów miesięcznych.

Burmistrz stwierdził, że na razie nie rozważane było wspólne z ZTM wprowadzenie do stosowania w autobusach KMŁ pozostałych nominałów biletów okresowych, biletu dla seniora, biletów dobowych i jednorazowych wspólnych z systemem taryfowym obowiązującym w komunikacji miejskiej Warszawy. Oczywiście nie wykluczył, ze po wdrożeniu podstawowego nominału wspólnego biletu Łomiankowskiego 30-dniowego w przyszłości mozna ponownie w tej sprawie rozmawiac z ZTM.

Relacja z zebrania opisana przez uczestnika Tadeusza Kordek

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT