LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

niedziela, 27.9.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIPATRIUM CARMEN - chór z Łomianek
2009-09-22

KOMENTARZE: 0

Pomysłodawców powstania chóru PATRIUM CARMEN (PIE¦Ń OJCZYSTA) było dwoje osób pan Michał Straszewski i Kierownik Domu Kultury Pani Dorota Mikruta.
Spotykamy się w każd± ¶rodę w Domu Kultury o godzinie 18.00. ¦piewamy pie¶ni patriotyczne, nasze polskie znane pie¶ni – Laura i Filon, O mój rozmarynie, Za chlebem, Pojedziemy na łów.
Nasz chór jest elitarny – wszyscy jeste¶my mieszkańcami Łomianek.

Naszym mistrzem, który wzi±ł na swoje barki pracę z nami jest pan Michał Straszewski - znanym artyst± z Łomianek.
Artysta, którego twórczo¶ć ł±czy w sobie wiele artystycznych pasji. Skończył Wyższ± Szkołę Muzyczn± w Poznaniu, jest magistrem sztuki, znanym skrzypkiem. Od 6 roku życia gra na skrzypcach, od 12 na flecie prostym, a od 16 ¶piewa w chórach. Po¶więcił się pracy pedagogicznej, ale nie przestał koncertować, ponieważ uważa, że nauczyciel, który nie jest czynnym muzykiem nie nadaje się na pedagoga. Uczenie gry na skrzypcach wybrał ¶wiadomie. Postanowił, że je¶li skończy studia będzie pomagał innym w nauce (młodym talentom w szkole podstawowej). Oprócz gry na skrzypcach zajmuje się ¶piewem. ¦piewem chóralnym "zaraził" go profesor Zbigniew Soja.
Przez wiele lat był członkiem Zespołu Instrumentów Dawnych "Ars Nova". Długo ¶piewał w chórach, a następnie założył w 1984 roku i prowadzi zespół, gdzie każdy ¶piewa swoim własnym głosem – IL CANTO. W jego zespole ¶piewało pięć osób, aktualnie cztery: bas, tenor, sopran, alt. Ten mniejszy skład nazwał IL CANTO MINORE. Zespół ¶piewa a capella i słynie z tego, że ¶piewa bardzo czysto. Za trzy lata obchodzony będzie jubileusz 25-lecia zespołu, który powstał na bazie Zespołu Muzyki Dawnej. Pana Straszewskiego interesował renesans (okres największego rozkwitu ¶piewu zespołowego). W renesansie powstały takie wyrafinowane formy ¶piewania jak motety i madrygały. Stopniowo repertuar zespołu powiększał się, nawet o elementy muzyki współczesnej i rozrywkowej. IL CANTO MINORE to najlepszy zespół wokalny w Polsce. Tylko jemu udało się wygrać Konkurs w Gorizjia (najtrudniejszy konkurs zespołów chóralnych) na Północy Włoch i zdobyć Grand Prix. Jako jedyny też, trzykrotnie uczestniczył w kursach mistrzowskich słynnego brytyjskiego Zespołu "The King’s Singers”. K
ilka lat temu zespół IL CANTO dostał zaproszenie na Koncert Dawnej Muzyki Europy Wschodniej w Waszyngtonie. IL CANTI MINORE wydał 7 płyt z muzyk± dawn±, a także otrzymał nagrodę Fryderyk 96. W repertuarze Zespołu, znajduje się kilkaset pozycji utworów wszystkich epok, w tym własne transkrypcje i aranżacje znanych utworów. IL CANTO MINORE wykonał wiele koncertów, w tym ponad 600 audycji szkolnych, współpracuj±c m.in z Filharmoni± Narodow±, Zamkiem Królewskim, Polskim Towarzystwem Muzyki Dawnej, Łódzkim Towarzystwem Muzycznym i in. Pan Straszewski prowadzi też dwa chóry przy parafii Ewangelicko- Augsburskiej w Warszawie na placu Małachowskiego oraz naucza indywidualnie ¶piewu.

Pomimo tak licznych obowi±zków pan Michał co ¶rodę spotyka się z nami W Domu Kultury. I sypie dowcipami jak z rękawa, a jak trzeba to nie szczędzi uwag. Na usprawiedliwienie możemy powiedzieć tylko, że dopiero się uczymy. Jak to dobrze, że mamy tak wspaniałego nauczyciela. To pocz±tek naszej kariery. Występowali¶my na imprezie Dni Łomianek 2009. Za¶piewali¶my pie¶ni: Za chlebem, Pojedziemy na łów, O mój rozmarynie, Gaudeamus Hodie. Teraz mamy wakacje. Po urlopach, jak popracujemy to ¶wiat jeszcze o nas usłyszy!

Chórzy¶ci z Patrium Carmen

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. B±dĽ pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jeste¶ "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałe¶ się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT