LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

czwartek, 9.7.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIFinałowy Koncert Laureatów...
2009-05-25

KOMENTARZE: 0

W dniach 24-31 maja 2009 r. odbywa się IX Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Juliusza Zarębskiego. Tegoroczna edycja z uwagi na fakt 160 rocznicy śmierci, a także przygotowań do światowych obchodów 200 – lecia urodzin Fryderyka Chopina poświęcona jest pamięci Mistrza Fryderyka, wpływu jaki wywarł na przyszłe pokolenia polskich kompozytorów, w tym na Juliusza Zarębskiego – uważanego za kontynuatora osiągnięć kompozytorskich i pianistycznych swego wielkiego poprzednika. W związku z tym w czasie trwania Konkursu usłyszymy więcej niż podczas poprzednich edycji konkursowych utworów Chopina, najlepsze spośród których będziemy nagradzać. Ale w centrum uwagi znajduje się Juliusz Zarębski.

Patronat nad Konkursem tradycyjnie objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Burmistrz Łomianek Pan Wiesław Pszczółkowski, Wójt Izabelina Witold Malarowski, Starosta powiatu warszawskiego- zachodniego Pan Jan Żychliński.. Organizatorem jest Niepubliczna Szkoła Muzyczna o statusie szkoły publicznej w Łomiankach. Konkurs otwarty jest dla młodziutkich artystów w pięciu kategoriach wiekowych w przedziale od pięciu do osiemnastu lat. Przesłuchania odbywają się w następujących sekcjach instrumentalnych: fortepian solo, fortepian na dwa fortepiany i duet fortepianowy na cztery ręce, wiolonczela solo i z towarzyszeniem fortepianu oraz duet instrumentalny (z towarzyszeniem fortepianu i bez) oraz zespół kameralny. W Konkursie bierze udział 157 uczestników z Polski, Rosji, Estonii i Białorusi.

Obowiązki jurorów pełnią wybitni muzycy i pedagodzy, wśród nich najwybitniejsza polska pianistka, laureatka Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fr. Chopina, Profesor Akademii Muzycznej w Warszawie Pani Regina Smendzianka – jednocześnie Honorowa Przewodnicząca Jury. Przesłuchaniom przysłuchują się jurorzy: to znakomici pianiści wirtuozi Jerzy Romaniuk i Marek Drewnowski, skrzypaczka Magdalena Szczepanowska, wybitni wiolonczeliści prof. Andrzej Orkisz, Piotr Hausenplas i pierwszy koncertmistrz Filharmonii Narodowej w Warszawie Kazimierz Koślacz, któremu towarzyszy w obradach koncertmistrz Piotr Cegielski - wybitny skrzypek współpracujący z Nigelem Kennedy’m. Obowiązki jurorów pełnią też również kameraliści Swietłana Dumanska- Pinkosz i skrzypaczka Agata Sapiecha - znawczyni muzyki dawnej, a także gość z Konserwatorium Muzycznego z Petersburga, gdzie niegdyś studiował Mistrz Juliusz – prof. Lubov Lavneeva. Gościem Honorowym Konkursu jest praprawnuczka kompozytora Maria Regina Zarębska.

Finałowy Koncert Laureatów IX Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego odbędzie się w Integracyjnym Centrum Dydaktyczno–Sportowym w Łomiankach (ul. Staszica 1, wejście od ulicy Warszawskiej) w dniu 31 maja w niedzielę o godz. 14.00. Będzie to jednocześnie podsumowanie Konkursu wraz z rozdaniem nagród, ogłoszeniem wyników i Koncertem Nagrodzonych.

źródło: www.konkurs-zarebski.eu

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum