LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

czwartek, 2.7.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIDla wielbicieli sztuki
2009-04-27

KOMENTARZE: 0

W Łomiankach powstało miejsce spotkań ze sztuką. Stworzyli je pełni pasji absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, którzy chcą kształtować u mieszkańców naszego miasta wrażliwość na piękno.

Grupa Artystyczna Fidion, pod wodzą dwóch Piotrów: Wawryło i Ratusińskiego, zaprasza dorosłych i dzieci na kurs rysunku organizowany w świeżo zbudowanej pracowni przy ulicy Przeskok 4. Jest to miejsce przestrzenne i tworzone z pasją. Docelowo pracownia stanie się także galerią i punktem spotkań dla wielbicieli wszelkich rodzajów sztuki.

"W czasach kultury masowej zwacamy się ku tradycji akademizmu w kształtowaniu wrażliwości twórców i odbiorców. Nasze działania mają na celu tworzenie i utrwalanie piękna, za którym stoi tylko i aż, piękno w czystej postaci." - mówi Piotr Wawryło, twórca Fidiona.
Artysta serdecznie zaprasza uzdolnione dzieci i młodzież na kurs rysunku, który odbywa się regularnie w soboty w godz. 10:00 - 13:00. W ramach kursu dzieci zapoznają z zasadami perspektywy zbieżnej i powietrznej. Za pomocą waloru i światłocienia uczymy odzwierciedlać relacje przedmiotów w przestrzeni. Dopasowując zadania do umiejętności i wrażliwości uczestnika krok po kroku wprowadzamy kursantów na drogę studium postaci we wnętrzu.

Proces twórczy można obejrzeć pod adresem www.youtube.com/watch?v=MpJ8YxDrLsQ, a wkrótce zostanie zorganizowana wystawa prac uczestników kursu. Dorośli także mogą spróbować swoich sił przy sztaludze we wtorki i czwartki od godziny 16:00 do 20:00. Prowadzących bardzo cieszą widoczne postępy i zaangażowanie uczniów, owocujące coraz lepszymi rysunkami, które można obejrzeć pod adresem: www.picasaweb.google.com/droopilla.

Artyści chętnie przyjmą do swojej pracowni nowych uczniów. Warto przełamać strach, obiekcje i odwiedzić pracownię. Być może pojawi się wśród nas Łomiankowski Nikifor? Zajęcia z rysunku mogą być rodzajem terapii i oderwaniem od codziennych trudności.
Mile widziani są wszyscy, którzy szukają w życiu piękna, wzruszeń, harmonii lub chcieliby zdobyć nowe umiejętności. Warto przyjść i sprawdzić swój twórczy potencjał. Obydwaj Piotrowie bardzo cierpliwie i profesjonalnie prowadzą swoich uczniów ku doskonałości.

Po zajęciach, w zimne wieczory, można nabrać sił przy ciepłym kominku, porozmawiać o sztuce i życiu lub pograć w badmintona. W najbiższej przyszłości zajęcia w pracowni mają być także poszerzone o rzeźbę, ceramikę, fotografię, grafikę komputerową. Pasja rysowania zaowocowała wieloma doskonałymi pracami, które można będzie zobaczyć na wystawie inaugurującej działanie galerii "Przeskok".
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i sympatyków Łomianek na wernisaż 9 maja 2009 roku o godzinie 15.00.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Łomiankach, ul. Przeskok 4, pod numerem telefonu: 0664 962 298 lub na stronie internetowej prezentującej Grupę Artystyczną Fidion: www.fidion.pl.

Julia Remiszewska

[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum