LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

sobota, 11.7.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIUffff...Wodociągi nie zapłacą kary
2009-03-10

KOMENTARZE: 0

Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska nałożył na Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach karę w wysokości 533.255,00 zł. Zakład złożył odwołanie...

Urząd Miejski w Łomiankach na łamach Gazety Łomiankowskiej opublikował fragmenty decyzji Głównego Inspektora Ochrony Środowiska z dnia 25 lutego 2009 r. uchylającej decyzję Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska o nałożeniu kary i umarzającej postępowanie organu Iinstancji. Poniższa decyzja jest ostateczna.

"Na podstawie art. 138 § 1 pkt 2 k.p.a., po rozpatrzeniu odwołania Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach Sp. z o.o. od decyzji Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Warszawie z dnia 25.11.2008 w sprawie wymierzenia administracyjnej kary pieniężnej za naruszenie warunków odprowadzania ścieków do środowiska w 2006 r. uchylam zaskarżoną decyzję w całości i umarzam postępowanie organu I instancji.

Wskazaną w sentencji decyzją Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Warszawie wymierzył Stronie karę pieniężną w wysokości 533.255,00 zł za naruszenie warunków odprowadzania ścieków. Od decyzji tej odwołała się Strona pismem z dnia 8.12.2008 r., wnosząc o jej uchylenie i umorzenie postępowania organu instancji.
Zaskarżonej decyzji odwołujący się zarzuca naruszenie przepisów k.p.a. oraz sprzeczność z treścią materiału dowodowego.(...)
Biorąc powyższe pod uwagę ( uzasadnienie decyzji – przyp.red.) należy stwierdzić, że nie ma możliwości wykazania, iż metodyki stosowane przez Stronę przy poborze próbek, w tym również i w pierwszym roku obowiązywania pozwolenia, były niezgodne wymaganiami. Należy dodać, że o ile w pierwszym roku obowiązywania pozwolenia nie stwierdzono naruszenia jego warunków, to przysługujące z tego tytułu prawo do zmniejszenia ilości pobieranych próbek w następnym roku przechodzi na następcę prawnego.(...)"


Uffff... ponad pół miliona zostaje w Łomiankach.

źródło: Gazeta Łomiankowska
redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum