LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

czwartek, 9.7.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIPO... o trasie S7
2009-03-06

KOMENTARZE: 0

W Gazecie Stołecznej burmistrz Wiesław Pszczółkowski wspomina... jeszcze pod koniec lat 90. wyruszałem z domu o godz. 7.20 i docierał do pracy w centrum Warszawy pięć-dziesięć minut przed godz. 8. - Dziś trzeba wyjeżdżać najpóźniej o 6.50, a w poniedziałki jeszcze wcześniej. W niedzielę powinniśmy chyba kłaść się spać już o 18 - błysnął dowcipem z kategorii czarnego humoru. [...]

W artykule Jarosława Osowskiego pt. "Łomianki chcą nowego wjazdu do Warszawy" można ponadto przeczytać...

Rok temu wojewoda Jacek Kozłowski obiecywał, że błyskawicznie wyda decyzję środowiskową dla nowej ekspresówki, która ma się zaczynać od tunelu pod Bemowem. - Byłem zbyt wielkim optymistą. Cóż, życie uczy pokory - kajał się przed partyjnymi kolegami z Łomianek.

- Ile jeszcze możemy ciągnąć ten temat? To już chyba trzecia czy czwarta kadencja zmarnowana na dyskusjach. Ktoś chyba boi się podjąć decyzję, żeby nie narazić się protestującym. A brak decyzji jest najgorszą decyzją - przekonywał radny powiatu warszawskiego zachodniego Jerzy Serzysko na spotkaniu koła Platformy Obywatelskiej w Łomiankach z wojewodą mazowieckim.

- Ta historia trwa już stanowczo za długo - przyznał wojewoda. I wyjaśniał, skąd ostatnie opóźnienie. Jego zdaniem wniosek Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z 2007 r. o decyzję środowiskową zawierał zbyt dużo wariantów trasy. Potem trzeba było do niego dołączać aż 11 aneksów. W końcu postanowiono, że drogowcy przedstawią nowy raport. Jednocześnie zmieniły się przepisy i od listopada zajmuje się nim już nie wojewoda, ale niezależna od niego regionalna dyrekcja ochrony środowiska.

Jacek Kuźmicki, działacz PO z Dąbrowy Leśnej, przyznał, że jeszcze dwa-trzy lata temu popierał tamtą trasę. Dziś chce przekonywać sąsiadów, by zgodzili się mieć ją 400 m od domów. - Potrzebuję tylko argumentów - mówił.

- W dzisiejszych czasach jest możliwe wykonanie takich zabezpieczeń, żeby nawet nocą hałas nie przekraczał 40 decybeli - zapewniał go burmistrz Pszczółkowski.

Zdaniem wojewody decyzja środowiskowa będzie miała rygor natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że nawet w razie protestów (a spodziewa się nawet odwołań do Strasburga), drogowcy będą mogli wystąpić o zgodę na realizację inwestycji (dawne pozwolenie na budowę z decyzją lokalizacyjną) i ogłaszać przetarg na wykonawcę. Prace zaczęłyby się od wycinki drzew przed sezonem lęgowym w 2010 r. Otwarcie pierwszego odcinka między Bemowem a Łomiankami przewidywane jest na 2013 r.

Cały artykuł dostępny na stronach Gazety Stołecznej

źródło: Gazeta Stołeczna
redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum