LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 17.10.2018


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGI15 tysięcy nienależnej nagrody
2009-01-17

KOMENTARZE: 0

Rada Łomianek przyznała burmistrzowi Wiesławowi Pszczółkowskiemu nagrodę w wysokości 15 tysięcy złotych. Pod projektem uchwały podpisał się sam burmistrz i radca prawny Tadeusz Dalczyński.

Najwidoczniej żaden z nich, ani radni nie wiedzieli, że burmistrzowi nie przysługują nagrody.
15 tysięcy złotych to blisko 10% rocznych zarob-ków burmistrza. Z jakiego tytułu nagrodę burmistrz otrzymał? Ani to jubileusz (chyba, że okrągła, druga rocznica sprawowania władzy - skojarzenie z "Mi-siem" Barei nasuwa się samo), ani szczególna okaz-ja. Trzynasta pensja także nie, bo w uchwale mowa jest o nagrodzie. Radni przegłosowali więc premię uznaniową. A taka się burmistrzowi z mocy ustawy o pracownikach samorządowych nie należy.

Artykuł 20 pkt 5 ustawy o pracownikach samorządowych mówi jasno: "Osobom wymienionym w pkt. 3 (mowa tam o członkach zarządu jednostki samorządowej oraz burmistrzach, prezydentach miast i wójtach - przyp. red.) nie przysługują na-grody, z wyjątkiem nagrody jubileuszowej, o której mowa w art. 21. Przyznając więc 15 tysięcy burmistrzowi, rada Łomianek złamała prawo. Przy okazji widać też, że radca prawny nie pełni nadzoru nad radosną twórczością urzędników.

Wojewoda, który jest organem nadrzędnym dla samorządu lokalnego, powi-nien uchwałę uchylić, jako niezgodną z ustawą. Zapytaliśmy w urzędzie wojewódz-kim, kiedy można spodziewać się stanowiska w tej sprawie. Do zamknięcia tego numeru nikt z urzędu wojewódzkiego nie odpowiedział nam na to pytanie, podobnie jak rzecznik Łomianek Wojciech Asiński, do którego skierowaliśmy pytanie o dalsze losy uchwały. Nie chciał z nami rozmawiać także radca Tadeusz Dalczyński.

I żeby było jeszcze ciekawiej - z informacji przekazanych nam anonimowo przez jednego z radnych wynika, że o nagrodę dla burmistrza wnioskowała wice-burmistrz Jolanta Niegrzybowska - w "cywilu" stryjeczna siostra żony burmistrza Pszczółkowskiego. Wysokość bonusu dla burmistrza zaproponował radny Bogusław Orzechowski.

Podsumujmy: rodzina burmistrza wnioskuje o 15 tysięcy nagrody. Radca praw-ny - osoba, która kodeksy powinna znać wyjątkowo dobrze, pozytywnie opiniuje projekt uchwały stojący w sprzeczności z przepisami. Radni radośnie podnoszą rę-ce popierając uchwałę. A Łomianki zajmują drugie miejsce w Polsce pod względem wydatków na administrację publiczną.

(wt)
Echo Łomianek i Bielan nr 1 (124)

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2013   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum