LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 17.10.2018


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGINienależne 15 tysięcy - rada zda się na wojewodę
2009-02-16

KOMENTARZE: 0

Po zamknięciu poprzedniego numeru "Echa" (wydanie wysłaliśmy do druku jak zawsze we wtorek, w południe 13 stycznia) na nasze pytania odnośnie nagrody dla burmistrza Wiesława Pszczółkowskiego odpowiedział rzecznik łomiankowskiego urzędu Wojciech Asiński.

Przypomnijmy - rada miasta przyznała burmistrzowi 15 tysięcy nagrody, choć zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych burmistrzom nie należą się żad-ne nagrody, poza jubileuszową.

Zapytaliśmy rzecznika, co teraz stanie się z uchwałą - czy rada ją wycofa, czy też będzie czekać na orzeczenie organu nadzorczego, czyli wojewody. Chcieliśmy też wiedzieć, czy burmistrz pobrał już pieniądze, a jeśli tak - w jakim terminie je odda.

- Burmistrz pieniędzy nie pobrał, ponieważ najpierw musiała być podjęta uchwała rady miasta, a po drugie, jak pisaliśmy w "Gazecie Łomiankowskiej", już po sesji okazało się, że wbrew opinii radcy prawnego, rada miejska nie może przy-znać burmistrzowi nagrody - wyjaśnił "Echu" rzecznik Asiński.

A co z wykonaniem uchwały, którą radni przegłosowali? - Wszystkie podejmo-wane przez radę miejską uchwały podlegają kontroli organu nadzoru, jakim jest wojewoda (zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym). W związku z powyższym rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody stwierdzające, że uchwała jest niezgodna z prawem, będzie oznaczało, że uchwała nigdy nie weszła do obrotu prawnego. To z kolei oznacza, że nigdy nie weszła w życie - twierdzi rzecznik.

W takim razie, skoro radca prawny się nie popisał i pozytywnie zaopiniował uchwałę, która stoi w sprzeczności z prawem, czy będą wyciągnięte wobec niego konsekwencje? - Jest to sfera pozostająca w obszarze relacji pracodawca-pra-cownik. Tylko do burmistrza należy ocena kompetencji i sposobu wykonywania obowiązków przez jego pracownika. W tym miejscu należy zaznaczyć, że błąd pra-cownika nie spowodował żadnej wymiernej szkody dla gminy - stwierdził Asiński.

Wymiernej szkody pewnie nie - ale taki radca stawia w negatywnym świetle wiarygodność urzędu i podejmowanych przez urzędników decyzji. Jaka jest gwa-rancja, że radca nie popełni podobnych błędów - a ten można zaliczyć do ele-mentarnych - przy poważniejszych uchwałach?

Szkoda też, że radni nie potrafią - czy nie chcą? - sami naprawić swojego błę-du. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to radni uchylili swoją błędną uchwałę, podję-tą - w co nie wątpimy - w dobrej wierze. Oglądanie się na wojewodę, który ma na-prawiać cudze uchybienia to brak odwagi przyznania się do błędu. Wzmianka w organie prasowym urzędu niczego tu nie zmienia.

Po wydaniu poprzedniego numeru "Echa" rzecznik Asiński na stronach urzędu miasta usiłuje zdeprecjonować naszą gazetę i mnie osobiście, zarzucając nam nie-wiarygodność i nierzetelność. Informuję więc Pana Rzecznika, że swojego nazwiska nigdy się nie wstydziłem i nie musiał spisywać go ze skierowanego przez "Echo" maila. W odróżnieniu też od kierowanej przez niego "Gazety Łomiankowskiej" wszystkie teksty w "Echu" są podpisane - przynajmniej inicjałami, co jest przyjętą w dziennikarstwie formą sygnowania tekstów prasowych, a czego w Klubie Hugo mógł się nie dowiedzieć.

(wt), czyli Wiktor Tomoń
Echo Łomianek i Bielan nr 2 (125)

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2013   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum