LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 17.10.2018


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIObchody XV lecia Domu Pomocy Społecznej w Sadowej
2008-09-25

KOMENTARZE: 0

4 września w Domu Pomocy Społecznej w Sadowej, odbyła się uroczystość związana z XV-leciem funkcjonowania tej placówki w obecnej siedzibie. Historia Domu sięga roku 1973, kiedy to zarządzeniem dyrektora Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy został powołany Państwowy Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych Nr 7 przy ul. Azaliowej w Marysinie Wawerskim. Przez wiele lat działał w budynku zakonu sióstr Felicjanek przyjmując dorosłe osoby niepełnosprawne intelektualnie. Przez pewien czas był administracyjnie podporządkowany kierownictwu Państwowego Domu Pomocy Społecznej w Warszawie Międzylesie przyjmując pod opiekę również niepełnosprawną intelektualnie młodzież. W 1990 roku w wyniku zmian organizacyjnych w strukturach państwowych, Domy Pomocy Społecznej zostały przekazane z resortu zdrowia do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej i oddane pod bezpośredni nadzór Wojewódzkiemu Zespołowi Pomocy Społecznej w Warszawie. W 1993 roku, w związku z przekazaniem tytułu własności obiektu zakonowi sióstr Felicjanek podjęto poszukiwanie nowej siedziby nadającej się do zaadoptowania na potrzeby osób niepełnosprawnych. Wybór padł na znajdujący się w stanie surowym budynek w Sadowej projektowany pierwotnie pod potrzeby turystyczno-gastronomiczne. Dzięki intensywnym działaniom Wojewódzkiego Zespołu Pomocy Społecznej z dniem 21 czerwca 1993 roku mieszkańcy mogli się przeprowadzić do nowej siedziby. Reforma samorządowa w 1999 roku spowodowała, że uchwałą rady powiatu warszawskiego zachodniego Dom otrzymał nowy statut jednostki organizacyjnej powiatu jako Dom Pomocy Społecznej w Sadowej przeznaczony dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Obecnie Dom zamieszkuje 100 osób.

W ramach obchodów jubileuszu zorganizowane zostały zawody sportowo-rekreacyjne, w których uczestniczyli mieszkańcy zaprzyjaźnionych Domów w Czubinie, Bramkach i Lesznie, osoby korzystające z zajęć terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy z terenu naszego powiatu. Mszę w intencji mieszkańców domu odprawił ks. Dariusz Kosk, proboszcz parafii w Dziekanowi Leśnym. Obchody zakończyło uroczyste spotkanie z władzami powiatu, miasta i gminy. W imieniu wojewody mazowieckiego w spotkaniu uczestniczyła Halina Lipke, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, władze samorządu powiatu warszawskiego zachodniego reprezentował starosta powiatu, Jan Żychliński. Samorząd gminy Łomianki reprezentował burmistrz, Wiesław Pszczółkowski.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele samorządu powiatowego i miejsko-gminnego, pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, przedstawiciele oświaty oraz dyrektorzy jednostek pomocy społecznej i przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

Spotkanie zostało zorganizowane ze środków stowarzyszenia „Społeczna Pomoc - Stowarzyszenie Dom”, dzięki dofinansowania Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz dzięki życzliwości sponsorów: firm Polmo i Tiramisu z Łomianek oraz firmy Seni z Bydgoszczy. W organizacji spotkania brała również udział grupa wolontariuszy z Liceum Ogólnokształcącego w Łomiankach.

Wszyscy uczestnicy zawodów sportowych zostali nagrodzeni medalami, dyplomami i nagrodami, a mieszkańców Domu hojnie obdarowano wspaniałymi prezentami, ufundowanymi przez samorządy.

Gazeta Łomiankowska 19/2008

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2013   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum