LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

poniedziałek, 21.10.2019


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGI



Co nowego w inwestycjach?
2008-08-09

KOMENTARZE: 0

W ramach zadań inwestycyjnych prowadzonych przez Urząd Miejski realizowane są następujące prace: nowa zatoka autobusowa przy ul. Warszawskiej na wysokości poczty, co poprawi płynność ruchu jak również bezpieczeństwo w tej okolicy.
Wykonywane są miejsca postojowe wzdłuż ul. Warszawskiej na odcinku ul. Włościańskiej do Armii Poznań.
Podpisano umowy – w najbliższym okresie rozpoczną się budowy drogi na ul. Grzybowej na odc. ul. Długiej do ul. Dolnej. Początkowo, w wykonanej w 2006 roku dokumentacji budowy drogi, nie uwzględniono systemu odwodnienia ulicy. Z projektu wynikało, że woda spływać będzie na ul. Dolną. W 2007 r. podjęta została decyzja o doprojektowaniu systemu odwodnienia, który będzie obejmował odc. ul Grzybowej, ul. Dolnej aż do ul. Kamienistej. Dokumentacja uzgadniania jest w stosownych urzędach.
Wkrótce będzie wykonywany remont ul. Miłej (zostało zakończone postępowanie z wyłonieniem wykonawcy). Na odc. od ul. M. Konopnickiej do ul. Asnyka pojawi się nowa nawierzchnia wraz z okrawężnikowaniem jezdni.
Będzie wykonywany remont chodnika na ul. Warszawskiej na odc. ul. Majowej do ul. Przeskok. W ramach prac zniszczone płytki chodnikowe wymienione zostaną na kostkę betonową.
Trwają prace nad wyrównaniem dróg. Ulice Słoneczną, Starej Cegielni i Graniczną utwardzono destruktem. Naprawiane są ulice Prosta, Sierakowska i Lutza.
Wykonywane jest oświetlenie ul. Brzegowej.
Wykonano utwardzenie nawierzchni od ul. Kolejowej do ul. Miłej w Dziekanowie Leśnym, co pozwoli na przeniesienie ruchu ciężarowego, w tym dostaw materiałów budowlanych na budowy z dróg gminnych z ul. M. Konopnickiej i ul. Miłej na nowo wykonany odcinek. Samochody nie będą niszczyły w przyszłości nawierzchni gminnych ul. M. Konopnickiej i ul. Miłej.
Przed ulewą 4 sierpnia większość studzienek została oczyszczona co pozwoliło na szybsze wchłanianie wód deszczowych do gruntu. W wyniku porozumienia z projektantem wykonującym dokumentacje techniczną budowy ul. Żwirowej, w projekcie zostało uwzględnione dodatkowo odwodnienie przy ul. Dolnej. Po dokonaniu analizy sytuacji zaistniałych 7 lipca oraz 4 sierpnia stwierdzono, że system odwodnienia od ul. Wąskiej do ul. Jodłowej jest niewystarczający dla opadów ponadnormatywnych. Dlatego też zlecono dokonanie dokumentacji przebudowy systemu chłonnego na długości ul. Dolnej. W przypadku przeznaczenia środków dodatkowych zostanie zaprojektowany nowy system odwodnienia na ul. Wydmowej.

źródło: Ref. Infrastruktury i Inwestycji UM
Gazeta Łomiankowska 16/2008





KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:



Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem










KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT






Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum