LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 17.10.2018


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIJacht Klub Łomianki na podium
2008-07-16

KOMENTARZE: 0

W ostatni weekend czerwca na terenie Zalewu Włocławskiego odbyły się II Regaty Klasy Omega. Organizacją regat zajęła się „Marina” Murzynowo i Klub Żeglarski „Hals” przy wsparciu starostwa płockiego, gminy Brudzeń Duży i firmy „Hydropol”.

Łomianki, które otrzymały zaproszenie na te regaty, zaproponowały reprezentowanie gminy Jacht Klubowi Łomianki.

Załoga Jacht Klubu na zapoznanie się z akwenem i jachtem miała tylko jeden dzień. Trening rozpoczęli na dzień przed regatami. Omegi sportowe to szybkie jachty, a najmniejsza nieuwaga lub błąd załogi zwykle kończy się wywrotką i przymusową kąpielą. Nasi żeglarze postanowili sprawdzić jacht na wodzie. Po kilku okrążeniach i zwrotach wykonali pierwszą kontrolowaną wywrotkę. Już było wiadomo czego można się spodziewać po jachcie.

W sobotę rano odbyła się odprawa, losowanie jachtów i wyścigi. Wiał dość silny wiatr, warunki były trudne. Po pięciu wyścigach na pierwszym miejscu uplasowała się załoga z Izabelina. Naszym żeglarzom zabrakło 1 punktu do drugiego miejsca. Walka była bardzo zacięta. Ostatecznie zajęliśmy, trzecią pozycję. Startowaliśmy pierwszy raz, a pokonaliśmy miejscowe załogi i znaleźliśmy się na podium. Martwi nas fakt, że załoga z Łomianek była jedną z najstarszych na regatach. Naszemu Jacht Klubowi brakuje młodzieży chętnej do uprawiania żeglarstwa i podnoszenia swoich kwalifikacji. Udział w tego typu imprezach pozwala także prezentować i promować naszą gminę na szerszej arenie. Mamy nadzieję, że teraz żeglarstwo w Łomiankach zacznie rozwijać się szybciej. Na terenie gminy mamy kilka jezior (w tym dość duże jezioro Dziekanowskie), które mogłyby stać się doskonałą bazą do uprawiania sportów wodnych, szczególnie dla dzieci i młodzieży.

Jacht Klub Łomianki zaprasza wszystkich, którzy są zainteresowani uprawianiem żeglarstwa – zarówno doświadczonych żeglarzy, jak i osoby, które swoją przygodę z wiatrem i wodą dopiero chciałyby rozpocząć. Liczymy także na sponsorów, którzy zechcieliby wesprzeć naszą działalność. Ważna jest każda forma pomocy.

Więcej informacji o Ja cht Klubie Łomianki można uzyskać na stronie www.jkl.anv.pl lub kontaktując się telefonicznie z przedstawicielami zarządu klubu: tel. 515 12 64 46 lub 609 58 07 01.

Gazeta Łomiankowska 14/2008

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2013   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum