LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 6.12.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIJacht Klub Łomianki na podium
2008-07-16

KOMENTARZE: 0

W ostatni weekend czerwca na terenie Zalewu Włocławskiego odbyły się II Regaty Klasy Omega. Organizacją regat zajęła się „Marina” Murzynowo i Klub Żeglarski „Hals” przy wsparciu starostwa płockiego, gminy Brudzeń Duży i firmy „Hydropol”.

Łomianki, które otrzymały zaproszenie na te regaty, zaproponowały reprezentowanie gminy Jacht Klubowi Łomianki.

Załoga Jacht Klubu na zapoznanie się z akwenem i jachtem miała tylko jeden dzień. Trening rozpoczęli na dzień przed regatami. Omegi sportowe to szybkie jachty, a najmniejsza nieuwaga lub błąd załogi zwykle kończy się wywrotką i przymusową kąpielą. Nasi żeglarze postanowili sprawdzić jacht na wodzie. Po kilku okrążeniach i zwrotach wykonali pierwszą kontrolowaną wywrotkę. Już było wiadomo czego można się spodziewać po jachcie.

W sobotę rano odbyła się odprawa, losowanie jachtów i wyścigi. Wiał dość silny wiatr, warunki były trudne. Po pięciu wyścigach na pierwszym miejscu uplasowała się załoga z Izabelina. Naszym żeglarzom zabrakło 1 punktu do drugiego miejsca. Walka była bardzo zacięta. Ostatecznie zajęliśmy, trzecią pozycję. Startowaliśmy pierwszy raz, a pokonaliśmy miejscowe załogi i znaleźliśmy się na podium. Martwi nas fakt, że załoga z Łomianek była jedną z najstarszych na regatach. Naszemu Jacht Klubowi brakuje młodzieży chętnej do uprawiania żeglarstwa i podnoszenia swoich kwalifikacji. Udział w tego typu imprezach pozwala także prezentować i promować naszą gminę na szerszej arenie. Mamy nadzieję, że teraz żeglarstwo w Łomiankach zacznie rozwijać się szybciej. Na terenie gminy mamy kilka jezior (w tym dość duże jezioro Dziekanowskie), które mogłyby stać się doskonałą bazą do uprawiania sportów wodnych, szczególnie dla dzieci i młodzieży.

Jacht Klub Łomianki zaprasza wszystkich, którzy są zainteresowani uprawianiem żeglarstwa – zarówno doświadczonych żeglarzy, jak i osoby, które swoją przygodę z wiatrem i wodą dopiero chciałyby rozpocząć. Liczymy także na sponsorów, którzy zechcieliby wesprzeć naszą działalność. Ważna jest każda forma pomocy.

Więcej informacji o Ja cht Klubie Łomianki można uzyskać na stronie www.jkl.anv.pl lub kontaktując się telefonicznie z przedstawicielami zarządu klubu: tel. 515 12 64 46 lub 609 58 07 01.

Gazeta Łomiankowska 14/2008

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT