LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 17.10.2018


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIPięćdziesiątki z ikrą
2008-07-15

KOMENTARZE: 0

W naszym społeczeństwie panuje błędne przekonanie, że kobieta po pięćdziesiątce powinna siedzieć w domu i zabawiać wnuki. Takie stwierdzenie jest bardzo krzywdzące, a kto nie wierzy, niech zajrzy w któryś poniedziałek do łomiankowskiego domu kultury.

Z inicjatywy Elżbiety Juźwiak powstał Salon Kobiet 50+. To pomysł dla tych pań, które nie cierpią siedzenia w domu, mężowie ich nie rozumieją, a dzieci i wnuki uważają, że miejsce mamy i babci jest w fotelu z szydełkiem. Same panie zaangażowane w projekt twierdzą, że to plan dla tych, które tryskają energią, chcą coś zmienić w swoim życiu, bądź nie mają odwagi wcielić swoich pomysłów w życie.
Co proponują panie z 50+? Przede wszystkim towarzystwo podobnych do siebie niespokojnych duchów, spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty rozwoju osobowości, zajęcia plastyczne, wyjazdy rekreacyjne... Wymieniać można długo, ale "Echo" postanowiło sprawdzić, jak się zapowiedzi mają do rzeczywistości. Mówiąc wprost - postanowiliśmy bezczelnie wprosić się na spotkanie.

Panie zbierają się - jak już napisaliśmy - w poniedziałki o osiemnastej. Spotkanie, na które trafiliśmy (bezproblemowo, mimo braku zapowiedzi i płci kompletnie niezgodnej z założeniami) było poświęcone poczuciu własnej wartości. Psycholog prowadząca zajęcia tłumaczyła, na czym polega samoocena, od czego zależy, jak mieć wysokie poczucie własnej wartości. Tyle z teorii, bo za chwilę prezentacja slajdów zostaje przerwana, a panie mają zadanie: napisać o sobie 15 pozytywnych zdań - w czym są dobre, co potrafią. Proste? Otóż nie! Jak się okazuje, nie potrafią mówić o sobie dobrze, hołdując zasadzie "siedź w kącie, znajdą cię" - a to błąd. Właśnie nowego, "amerykańskiego" sposobu myślenia uczyły się ostatnio panie z łomiankowskiego salonu.

Interesujące? Bardzo, tym bardziej, że jedyne w swoim rodzaju. Salon 50+ wciąż czeka na kolejne chętne do wspólnych spotkań. Wszelkich informacji udziela pomysłodawczyni. Jej telefon to 0-505-257-797. Polecamy wszystkim paniom!

(wt)
Echo Łomianek o Bielan nr 12/2008

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2013   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum