LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

piątek, 3.7.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIŁomianki w rankingach...
2008-07-22

KOMENTARZE: 0

"Rzeczpospolita" wybrała najlepsze polskie samorządy. Już po raz dziesiąty wybrano najlepsze miasta, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Jerzy Buzek, były premier, a obecnie eurodeputowany i szef kapituły rankingu, zapewniał przed wręczeniem nagród laureatom, że ranking jest "maksymalnie zobiektywizowany". – Ranking opiera się przede wszystkim na liczbach. Niewiele w nim oceniamy. Czy zwycięzcy są absolutnie najlepsi? Tego nie wiemy. Są najlepsi w kategoriach, które braliśmy pod uwagę – mówi Jerzy Buzek.

W pierwszym etapie wyboru najlepszych samorządów na podstawie danych Ministerstwa Finansów badaliśmy ich sytuację finansową. Później do najlepszych – w sumie około 460 – zostały wysłane ankiety, które miały pomóc w ocenie jakości zarządzania i życia w gminach oraz miastach.

W konkursie oceniano samorządy za cztery ostatnie lata jednak największy wpływ na ostateczny wynik miały osiągnięcia z 2007 r.

Na liście rankingowej 100 najlepszych gmin miejskich i miejsko-wiejskich, Łomianki znalazły się na miejscu 25. Najlepsze w rankingu "Rzeczpospolitej" okazały się miasto Poznań oraz gminy Kąty Wrocławskie z Dolnego Śląska i Kobylanka z województwa zachodniopomorskiego.
W województwie mazowieckim Łomianki zajęły wysokie 3. miejsce. Pierwsze miejsce zajął Józefów, drugie Grodzisk Mazowiecki.
Pobierz ranking w Adobe PDF.Natomiast w Rankingu Europejska Gmina - Europejskie Miasto przeprowadzonym przez "Gazete Prawną" Łomianki zajęły 195 miejsce na 314 skasyfikowanych gmin i miast.

Ranking wyróżnia samorządy, na obszarze których osiągane są największe sukcesy w pozyskiwaniu środków unijnych. W przedsięwzięciu uwzględniane są wszystkie programy unijne, których beneficjentami są nie tylko władze samorządowe i podległe im jednostki organizacyjne, ale także przedsiębiorcy i organizacje społeczne.

Ranking obejmuje projekty podpisane do końca 2007 roku (bez projektów przedakcesyjnych). Podstawą są dane zgromadzone w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, które objęło patronat nad przedsięwzięciem. Partnerami merytorycznymi rankingu są Bank Gospodarstwa Krajowego oraz firma doradcza Ernst & Young.

Ranking Europejska Gmina - Europejskie Miasto 2008 r. wskazuje, które miejsca w Polsce mogą się poszczycić największymi osiągnięciami w pozyskiwaniu środków unijnych. Brane są pod uwagę wszystkie programy pomocowe, których beneficjentami są zarówno władze samorządowe, jak i przedsiębiorstwa, rolnicy i organizacje społeczne. Podstawą do oceny jest wartość przyznanej pomocy z UE, liczba realizowanych projektów oraz liczba mieszkańców. Dane pochodzą z dokumentacji Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i obejmują umowy podpisane do końca 2007 roku (bez programów przedakcesyjnych). Pominięte zostały niektóre ogólnopolskie projekty transportowe, które trudno było przyporządkować poszczególnym jednostkom samorządowym.

źródło: Rzeczpospolita, Gazeta Prawna.pl
redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum