LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

piątek, 3.7.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIPrzeprawa promowa
2008-07-22

KOMENTARZE: 0

Cykliści byli przyzwyczajeni do promu kursującego latem pomiędzy Łomiankami a Białołęką. Korzystali z niego mieszkańcy prawej i lewej strony Wisły.

Pierwszy raz przeprawa z rowerzystami na pokładzie ruszyła 7 czerwca 2002 r. Wtedy w rejs między Łomiankami a Białołęką (poprzedzony rejsami rozpoznawczymi) popłynęli m.in. gospodarze sąsiadujących przez Wisłę gmin. W obie strony płynął też pomysłodawca ca­łego przedsięwzięcia – ówczesny wicestarosta, dziś starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego Jan Żychliń­ski. "Przeprawa pomyślana została przede wszystkim - powiedział - z my­ślą o rowerzystach, którzy w czasie wakacji chcieliby np. z prawego brzegu Wisły wybrać się na wędrówkę po Kampi­noskim Parku Narodowym. Mam nadzieję, że stanie się ona zaczynem całego syste­mu szlaków turystycznych po­między Zalewem Zegrzyń­skim a Puszczą Kampinoską”...

W tym roku warszawiacy otrzymali nową przeprawę promową. „Nasza” Słonka, kursuje pomiędzy Śródmieściem a Saską Kępą. Od maja do sierpnia „Pliszka”, pływa pomiędzy Podzamczem a ogrodem zoologicznym. Wydawało się, że w Łomiankach nie uda się uruchomić tradycyjnych rejsów. Poszukiwanie armatora, zakończyło się jednak powodzeniem.

Zastępca burmistrza Łomianek ds. społecznych Jolanta Niegrzybowska oraz pełnomocnik ds. Wisły Marek Piwowarski uzgodnili, że przeprawa promowa w Łomiankach (współfinansowana z budżetu naszej gminy, Starostwa Powiatu Warszawskiego- Zachodniego oraz m.st Warszawy ), ruszy 8 sierpnia br.. Prom będzie pływał w godz. 9 - 20 we wszystkie piątki, soboty i niedziele do końca wakacji studenckich, czyli do końca września. Przeprawy są bezpłatne. Przeszko­dą może być tylko zbyt wysoki czy też zbyt niski stan wody w Wiśle.

Po naszej stronie Wisły prom przybija na wysokości Burakowa, dojazd od ul. Parkowej dróżką koło działek lub drogą gruntową na przedłużeniu ul. Pastewnej. Z Białołęki- wypływa z przystani na wysokości osiedla przy ul. Odkrytej 29 (pomiędzy ulicą Ciołkosza i Książkową). Dojazd wałem wiślanym od ul. Mehoffera (tuż za seminarium w prawo), a następnie ok. 1500 m w kierunku gminy Jabłonna.
Zapraszamy rowerzystów, wędkarzy, spacerowiczów.

Wojciech Asiński
rzecznik prasowy UM w Łomiankach

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum