LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

piątek, 3.7.2020


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIInstruktor ignorant?
2008-06-04

KOMENTARZE: 0

Podczas zorganizowanego przez Urząd Miasta w dniu 1 czerwca imprezy "Bezpieczne Wakacje" z okazji Dnia Dziecka jednym z punktów programu był "Egzamin na kartę rowerową". Jeden z użytkowników naszego portalu przesłał nam list, który poniżej publikujemy...


Szanowni Państwo,
Podczas organizowanych w dniu 01.06.2008 r. egzaminów na kartę rowerową Pan przedstawiany przez Strażniczkę Straży Miejskiej jako osoba odpowiedzialna za szkolenie dzieci (starszy mężczyzna w okularach i szarej czapce z daszkiem na głowie) instruował młodych rowerzystów w zakresie jazdy na rondzie. Informował, że obowiązkowym jest wysunięcie lewej ręki przy wjeździe na rondo i kontynuowanie w ten sposób jazdy do opuszczenia ronda. Kiedy przekazałem Panu informację, iż to co nakazuje dzieciom jest niezgodne z przepisami Jegomość stwierdził - Skoro nie wie Pan, że zmiana kierunku jazdy wymaga zasygnalizowania, a przy wjeździe na rondo zmienia Pan kierunek to nie mamy o czym rozmawiać! Dla podkreślenia swojej wyższości niemiły Pan odsunął mnie wielkopańskim gestem :) i odwrócił się ostentacyjnie z szyderczym uśmiechem.
To smutne, że naszą latorośl edukuje ktoś absolutnie do tego nie przygotowany, a przy tym tak ignorancki! Strach pomyśleć jakie jeszcze błędy imputuje naszym dzieciom!

Poniżej przedstawiam jednoznaczne stanowisko Komendy Głównej Policji Sekcji Ruchu Drogowego:
"Jazda po rondzie nie różni się niczym od jazdy po zwykłym skrzyżowaniu. Ponieważ przy wjeździe na rondo nie zmieniamy kierunku jazdy (skręt jest wymuszony jedynie geometrią jezdni), więc bezzasadne jest w takim przypadku użycie kierunkowskazu. Użycie lewego kierunkowskazu może oznaczać tylko i wyłącznie chęć zmiany pasa ruchu. Nie ma też potrzeby, jeszcze przed wjazdem na rondo, sygnalizowania prawym kierunkowskazem zamiaru skrętu w pierwszą ulicę odchodzącą od ronda. Jednak specyfika polskiej infrastruktury drogowej, mowa tu o malutkich rondach, wymusza niekiedy użycie prawego kierunkowskazu jeszcze przed wjazdem na rondo. A to z tej prostej przyczyny, iż po wjechaniu na rondo może być już po prostu za późno na zasygnalizowanie skrętu w pierwszą w prawo. Bezwzględnie obowiązkowe jest włączenie odpowiednio wcześnie prawego kierunkowskazu przed opuszczeniem ronda. Oczywiście zjazd z ronda, o ile specyfika i znaki nie pozwalają inaczej, jest możliwy tylko i wyłącznie z pasa zewnętrznego. Niedopuszczalne jest opuszczanie ronda z pasa wewnętrznego lub środkowego."

z wyrazami szacunku
zaniepokojony rodzic


Autorowi listu za sygnał serdecznie dziękujemy. Prośbę o wyjaśnienie zajścia wysłaliśmy do Straży Miejskiej oraz rzecznika Urzędu Miejskiego - mamy nadzieję na odpowiedź.

redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum