LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 25.6.2019


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIVIII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Juliusza Zarębskiego
2008-05-21

KOMENTARZE: 0

W dniach 25 – 31 maja b.r. odbędzie się VIII Konkurs Muzyczny im. Juliusza Zarębskiego.

Podczas Konkursu odbędą się przesłuchania w wielu sekcjach instrumentalnych: fortepian solo, fortepian na dwa fortepiany i duet fortepianowy na cztery ręce, wiolonczela solo i z towarzyszeniem fortepianu oraz zespół kameralny - będziemy gościć więc przedstawicieli wielu rozmaitych specjalności instrumentalnych.

Komisja konkursowa po dokonaniu wstępnej selekcji merytorycznej dopuściła do udziału w Konkursie ponad stu młodych wykonawców. Będą to przedstawiciele szkół muzycznych z różnych regionów Polski, a także z zagranicy. W poprzednich edycjach konkursu gościliśmy przedstawicieli z Estonii, Ukrainy, Białorusi, Portugalii, w tym roku oczekujemy przybycia młodych artystów z Rosji, Łotwy, Gruzji i dalekiej Islandii.

Do Jury zostali zaproszeni wybitni muzycy i pedagodzy, wśród nich najwybitniejsza polska pianistka, laureatka Międzynarodowego konkursu im. Fr. Chopina Profesor Akademii Muzycznej w Warszawie Pani Regina Smendzianka, która będzie pełnić rolę Honorowej Przewodniczącej Jury. W gronie Jurorów powitamy m.in.: profesora AM w Warszawie Jerzego Romaniuka - wybitnego koncertującego na całym świecie pianistę, profesor klasy skrzypiec AM Magdalene Szczepanowską, wybitnych wiolonczelistów prof. Piotra Hausenplasa i pierwszego koncertmistrza Filharmonii Narodowej w Warszawie Kazimierza Koślacza, któremu będzie towarzyszył w obradach sekcji zespołu kameralnego koncertmistrz Piotr Cegielski - wybitny skrzypek współpracujący z Nigelem Kennedy’m. Obowiązki jurorów pełnić będą również koncertujacą pianistka i kameralistka Swietłana Dumanska- Pinkosz, znakomita skrzypaczka Agata Sapiecha, znawczyni muzyki dawnej, a także laureat międzynarodowego konkursu pianistycznego we Francji Lucjusz Pinkosz. Także wybitni pedagodzy - metodycy, m.in. prof. Maria Niemira autorka ksiązki dla pianistów „Jak zdobyć, utrzymać i rozwijać technike pianistyczną” oraz prof. Bożenna Akertowicz wspierac będą prace jurorów.

Wśród uczestników Komitetu Honorowego są przedstawiciele instytucji kulturalnych, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, szkól muzycznych.

Przesłuchania konkursowe będą realizowane na instrumentach światowej klasy firmy „Schimmel”z siedziba w Hamburgu i „Vogel by Schimmel” z siedziba w Kaliszu. Firma „PianoEurope”, najwieksza fabryka fortepianów i pianin w tej części Europy zapewni instrumenty na czas Konkursu. Na nich będą ćwiczyć uczestnicy konkursowych zmagań przygotowując się do występów. Przesłuchania konkursowe będą odbywać się codziennie od godziny 10.00. w Sali koncertowej Centrum Izabelin.

Konkurs otworzy Koncert Inauguracyjny (25 maja, niedziela). Usłyszymy w nim dzieła patrona konkursu, naszego wybitnego kompozytora Juliusza Zarębskiego. Będzie to m.in. Kwintet fortepianowy g-moll – arcydzieło muzyki kameralnej XIX w., jeden z najwybitniejszych przykładów kameralistyki fortepianowej w polskiej i światowej literaturze muzycznej. Zabrzmią również jego dzieła na skrzypce, wiolonczele i fortepian. Wykonawcami będą jurorzy Konkursu oraz laureaci poprzednich edycji konkursowych. Koncert Laureatów odbędzie się w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w dniu 31 maja o godz. 14.00.

Patronat nad Konkursem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Starosta powiatu Jan Żychliński, Burmistrz Łomianek Wiesław Pszczółkowski, Wójt Izabelina Witold Malarowski
Organizatorem jest Niepubliczna Szkoła Muzyczna o statusie szkoły publicznej w Łomiankach.
Patronat medialny: www.LOMIANKI.INFO.

Lucjusz Pinkosz – dyrektor konkursu

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum