LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 25.6.2019


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIW dziesiątce najlepszych...
2008-04-15

KOMENTARZE: 0

Dorota Janowska i Piotr Iwanicki - członkowie łomiankowskiego Stowarzyszenie Rehabilitacji i Tańca Integracyjnego "SWING-DUET" - znaleźli się w dziesiątce najlepszych sportowców niepełnosprawnych nagrodzonych podczas Gali Sportu Niepełnosprawnych 2008.
Tegoroczna Gala odbyła się 11 kwietnia 2008 roku o godz. 18.00 w Centrum Olimpijskim w Warszawie.Już od 1994 roku działa pierwszy w Polsce klub tańca osób niepełnosprawnych, przekształcony w 1996 roku w Stowarzyszenie Rehabilitacji i Tańca Integracyjnego "SWING-DUET". Założycielką i prezesem Stowarzyszenia jest p. Iwona Ciok, członek Polskiego Zawodowego Stowarzyszenia Tanecznego oraz członek Królewskiego Towarzystwa Nauczycieli Tańca Wielkiej Brytanii i sędzia międzynarodowy.
Stowarzyszenie "SWING-DUET" ma na swym koncie liczne sukcesy, osiągane zarówno na parkietach krajowych jak i zagranicznych. Tancerze tego klubu wielokrotnie zdobywali medale na Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Niemiec, Pucharze Świata w Holandii oraz Mistrzostwach Europy. W 1999 roku cztery pary z klubu jako kadra Polski brały udział w Mistrzostwach Europy w Atenach gdzie zdobyły 2 złote, 2 srebne i 1 brązowy medal. W 2000 roku trzy pary z klubu uczestniczyły w Mistrzostwach Świata w Norwegii zdobywając 1 złoty 1 srebrny i 1 brązowy medal. Rok 2001 kolejne Mistrzostwa Europy i kolejne medale 2 złote 1 srebrny i 3 brązowe. Dorobek stowarzyszenia to także liczne inicjatywy na rzecz uznania tańca na wózkach za dyscyplinę paraolimpijską.
Celem Stowarzyszenia "SWING-DUET" jest rozpowszechnienie tej dyscypliny sportu w Polsce, przekonanie środowiska osób niepełnosprawnych, iż jest ona dostępna dla każdego, kto zechce poświęcić jej swój czas i energię.

źródło: Gazeta.pl, Stowarzyszenie Rehabilitacji i Tańca Integracyjnego "SWING-DUET"
redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum