LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 25.6.2019


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIFestyn rodzinny w ICDS - zbiórka dla Franka
2008-04-11

KOMENTARZE: 0

Integracyjne Centrum Dydaktyczno–Sportowe w Łomiankach zaprasza 19.04.2008 r. do uczestnictwa w zawodach i imprezach im towarzyszących. Jest to pierwsza spotkanie z cyklu „Stowarzyszenia Kampinos” zrzeszającego 12 gmin. W czasie trwania imprezy organizatorzy planują przeprowadzenie zbiórki pieniężnej na rzecz małego mieszkańca Łomianek, Franka Wiłkomirskiego.

źródło: ICDS Łomianki
redakcja@lomianki.info


Franek urodził się 17 sierpnia 2007 roku. Już wynik badań prenatalnych wskazywały że chłopiec urodzi się z bardzo ciężką wadą serca. Nadzieję na życie i zdrowie dziecka dał nam profesor Edward Malec, wybitny kardiochirurg z Krakowa. Niestety, profesor Malec opuścił krakowski szpital i wyjechał z kraju, a wada serca Franka okazała się jeszcze bardziej skomplikowana niż przypuszczano (serce jednokomorowe z artrezją pnia płucnego, pojedynczą zastawką komorowo - przedsionkową i brakiem proksymalnej części obu tętnic płucnych). Dlatego też, zaraz po urodzeniu konieczne było podłączenie synka do aparatury podtrzymującej życie i wykonanie dwóch operacji kardiochirurgicznych (wykonane w CZD w Warszawie w 3 i 10 dobie życia; zespolenia systemowo - płucne po prawej i lewej stronie oraz podwiązanie przewodu tętniczego).
Niestety, podczas tych operacji został uszkodzony nerw przeponowy, w wyniku czego konieczna była następna operacja. Kolejne tygodnie były walką z zakażeniami (sepsa, gronkowiec,zapalenia płuc, rotawirus), które dwukrotnie doprowadziły do zatrzymania akcji serca i reanimacji. Czterokrotnie podejmowane próby przejścia na własny oddech nie przynosiły sukcesu. I kiedy lekarze stracili już nadzieję, Franek sam wyciągnął rurkę intubacyjną i zaczął oddychać! Lekarze stwierdzili, że powrót dziecka do zdrowia to prawdziwy cud!
Po wyjściu z intensywnej terapii, czekał Go jeszcze „krótki” pobyt na oddziale kardiologii, który przedłużył się aż do dwóch miesięcy. W końcu po 4,5 miesiącach pełnych walki i cierpienia Franek mógł wyjść ze szpitala. Czas spędzony w domu, pozwolił mu tak na prawdę urodzić się na nowo.
Dopiero tutaj zaczął poznawać Świat, uczyć się uśmiechu i ciepła dotyku rąk rodziców. Obecnie Franuś jest pogodnym dzieckiem i szybko nadrabia stracone miesiące. Ciężka praca rodziców i rehabilitantów nad wyrobieniem wszystkich odruchów przynosi upragnione wyniki.
Teraz konieczne są dwie zasadnicze operacje dające nadzieję na normalne życie. Operacje trudne, ale dobrze rokujące przy prawidłowym wykonaniu.
Pierawsza z dwóch operacji musi odbyc się już pod koniec maja tego roku. W czasie tej operacji Franek będzie miał przebudowywany system naczyń doprowadzających krew do płuc z górnej połowy ciała, tak aby krew z obwodu nie trafiała do serca tylko bezpośrednio do płuc. Ten typ operacji nazywa się Glenna. Jeżeli zabieg powiedzie się, kolejną operację będzie można wykonać, przed ukończeniem Franusia dwóch lat i wówczas nastąpi przebudowa naczyń, tak aby krew z dolnej połowy ciała omijała serce i trafiała prosto do płuc (jest to operacja typu Fontany).
My rodzice, jesteśmy świadomi ogromnych kosztów, jakie nas czekają, ale postawiliśmy sobie najwyższy cel. Zrobimy wszystko, aby nasze dziecko mogło żyć, mając w pamięci nadal świeże i złe wspomnienia z CZD nie chcemy tam leczyc Franka.
Zależy nam, aby jego serduszkiem zajął się najlepszy kardiochirurg prof.Malec. Koszty tej operacji przerastają nasze możliwości finansowe, dletgo prosimy ludzi dobrej woli, społeczności łomiankowskiej, wśród której się wychowałam i dorastałam, gdzie nadal mieszkają moi rodzice, aby wspomogli nas na 19.04.2008 w ICDS w Łomiankach. Bądźcie z nami tego dnia !!!

Z wyrazami szacunku
Dorota (Mamaj) i Krzysztof Wiłkomirscy.

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum