LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 25.6.2019


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIElektroniczna twierdza w okolicach Fabrycznego :)
2008-03-13

KOMENTARZE: 0

Jak informuje Dziennik.pl... w Łomiankach w pobliżu jeziora Fabrycznego powstaje twierdza naszpikowana elektroniką rodem z filmów SF...

"Budowa osiedla Zielone Pola trwa od 2007 roku. [...] Domy mają być naszpikowane elektroniką. Z jej pomocą będzie można zdalnie sterować poszczególnymi grzejnikami i automatycznie dostosowywać temperaturę do wymagań mieszkańców. Komputery mają zadbać o zmniejszenie ogrzewania, gdy pomieszczenia są wietrzone. Dzięki temu mieszkańcy oszczędzą na energii. Ale to dopiero początek: również światło ma być automatycznie wyłączane, gdy pokój będzie pusty. Automatyczne wyłączy się także nieużywany sprzęt audio wideo. Co ciekawe komputer może też symulować obecność mieszkańców zapalając światła i włączając muzykę. Skontroluje też stan zamknięcia okien i drzwi. Cyfrowe czujniki ruchu i bariery podczerwieni na oknach będą pilnować, aby nikt niepowołany nie dostał się do mieszkania, a czujniki drgań wykryją próbę zbicia szyby bądź wyważenia okna.

Dodatkowo osiedle będzie strzeżone czujnym okiem kamer: te monitorujące wejścia, pod nieobecność właścicieli, zrobią zdjęcia osobom odwiedzającym i wyślą je na komórkę MMS-em. Mieszkańcy nie będą potrzebować kluczy, bo wejścia zabezpieczy skaner linii papilarnych.

Nie trzeba się też martwić o pękniętą rurę. W razie problemu system sam odetnie dopływ wody. W przypadku gdy komputery wykryją dym lub znacząco podwyższoną temperaturę, ostrzegą mieszkańców oraz odpowiednie służby.

A co gdy zabraknie prądu? I na to znalazła się metoda: ustawienia systemu są zapisane na pamięci trwałej typu flash, więc przy utracie zasilania wszystkie dane będą bezpieczne. Jeśli jednak chcemy, aby alarm działał nawet w wypadku całkowitego braku prądu trzeba mu zapewnić podtrzymanie akumulatorowe.
Kontrowersje może budzić architektura: długie budynki ze spadzistymi dachami ustawione są na planie litery C. Przestrzeń dziedzińca zajmują garaże i podjazdy. Całość przypomina zaś niedostępną twierdzę. Cena za metr wynosi około 4,7 tys. złotych.
"

Ot, taka ciekawostka :) Bajer...

źródło: Dziennik.pl
redakcja@lomianki.info

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum