LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 25.6.2019


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIDrogi powiatowe w Łomiankach
2008-03-08

KOMENTARZE: 0

Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego zapowiada kolejny pracowity rok dla drogowców.

Lekka zima na drogach powiatowych umożliwia przeprowadzanie wielu prac porządkowych. Do Świąt Wielkanocnych drogowcy planują czyszczenie chodników, usuwanie śmieci z rowów, niwelowanie karp po wyciętych drzewach i bieżące naprawy uszkodzonych nawierzchni.

Aktualnie trwają prace na ul. Strzykulskiej w gm. Ożarów Mazowiecki. Chodnik, który powstaje tam przy drodze powiatowej jest wspólnym dziełem gminy i powiatu. Powiat przygotował dla tej inwestycji dokumentację techniczną, podjął się wycięcia starych topoli i uporządkował teren, a gmina wzięła na siebie koszty jego budowy. Dzięki temu powstanie w przyszłości ciąg pieszo-rowerowy, który będzie prowadził do ul. Południowej w gm. Stare Babice i dalej, aż do Puszczy Kampinoskiej w Izabelinie.

Inwestycja dotycząca modernizacji ulicy Strzykulskiej – nawierzchni drogi i budowy chodnika, jest jedną z pięciu inwestycji, dla których Zarząd Powiatu zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie z funduszy unijnych. Pozostałe dotyczą modernizacji ulic Mościckiego i Sienkiewicza (gm. Stare Babice), ul. Długiej w Bramkach (gm. Błonie), ul. Sochaczewskiej i Nowowiejskiej (gm. Ożarów Maz) i ulicy 3 Maja (gm. Izabelin). Dla wszystkich wymienionych inwestycji Powiat opracował już dokumentację techniczną, w sumie dotyczy ona około 40 km dróg. Pozostaje jedynie czekać na ogłoszenie terminu naboru wniosków i trzymać kciuki za powodzenie tych przedsięwzięć.

W br. Zarząd Dróg Powiatowych planuje wykonać własnymi środkami następujące inwestycje: nakładkę asfaltową i chodnik z odwodnieniem na drodze nr 01440 (dł. ok. 450 mb) w Zaborowie gm. Leszno (termin zakończenia robót – 30.05.2008 r), nakładkę asfaltową i chodnik z odwodnieniem na drodze nr 01527 w miejscowościach: Koczargi Nowe i Koczargi Stare, (długość 1300 mb), gm. Stare Babice (termin zakończenia robót – 31.07.2008 r), nakładkę asfaltową (dł. ok. 200 mb) od ul. Wiślanej do Rolniczej 26 oraz chodnik wraz z odwodnieniem od ul. Armii Poznań w kierunku granicy powiatu z N.D. Mazowieckim w gm. Łomianki – (termin zakończenia robót – 31.07.2008 r), nakładkę asfaltową na ul. Gimnazjalnej (dł. 1500 mb) w m. Bieniewice i Faszczyce Stare oraz ok. 900 mb chodnika wraz z odwodnieniem w m. Bieniewice (termin zakończenia robót – 31.07.2008 r.)

Wykonane zostaną także chodniki wraz z odwodnieniem od ul. Warszawskiej do Rolniczej przy ul. Wiślanej w Łomiankach oraz nakładka asfaltowa (dł. ok. 820 mb) od ul. Niepodległości do drogi gminnej na Koszówkę wraz z chodnikiem od drogi wojewódzkiej nr 580 do ul. Dolnej- (dł. ok. 680 mb) w Kampinosie.

Pozostałe inwestycje drogowe zaplanowane do realizacji w 2008 r. dotyczą m.in.: przebudowy ul. Rolniczej w Łomiankach - wykonanie chodnika wraz z odwodnieniem (dł. ok. 1200 mb.), przebudowy parkingów i chodników na ul. Poniatowskiego w Błoniu wraz z dokumentacją, wykonania nakładki asfaltowej na ul. Rolniczej (po zakończeniu tam prac dotyczących kanalizacji).

Położenie nakładek asfaltowych zaplanowano także na ul. Piastowskiej od Piwnej do granicy powiatu (ok. 500 mb) w gm. Ożarów Maz., na ul. Piłsudskiego od drogi wojewódzkiej nr 580 (ok. 300 mb). W gm. St. Babice., na drodze w Szczytnie, gm. Kampinos (1250 mb), od firmy Dawtona w kierunku Bieniewic (ok. 360 mb), na drodze w gm. Błonie, (dł. ok. 1500 mb) od drogi wojewódzkiej nr 579 do m. Wawrzyszew. Na drodze Gawartowa Wola – Podkampinos (około 4000 m).

Zarząd Dróg Powiatowych zlecił ponadto wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy wielu dróg i chodników.

źróło: Powiat Warszawski Zachodni
redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum