LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

niedziela, 3.7.2022


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGI2006-05-26
Studium zmiażdżone
Wieloletnie prace nad nowym studium zagospodarowania przestrzennego Łomianek zakończyły się porażką. Przedstawianą niedawno jako wielki sukces władz uchwałę rady miasta unieważnił wojewoda mazowiecki.

2006-05-26
Naczelną za kratki!
Dwoje opozycyjnych radnych Łomianek złożyło w nowodworskim sądzie rejonowym pozew przeciwko redaktor naczelnej "Gazety Łomiankowskiej". Domagają się dla Magdaleny Waszkiewicz kary ograniczenia wolności, grzywny 5000 zł i nakazu opublikowania wyroku w "Gazecie Łomiankowskiej".

2006-05-25
Biblioteka Publiczna w Łomiankach nagrodzona!
Biblioteka Publiczna w Łomiankach została uhonorowana Nagrodą im. Kierbedziów w kategorii "Internetowy wizerunek biblioteki publicznej"

2006-05-24
„Sztuka czytania” w Bombonierka Cafe
Bombonierka Cafe zaprasza 3 czerwca o godz. 18.00 na spotkanie z poetą Miłoszem Kamilem Manasterskim, autorem tomu „Sztuka czytania”, książki uhonorowanej Nagrodą Światowego Dnia Poezji w kategorii debiut roku 2005.

2006-05-24
Trasy przejazdu Ojca Świętego w Warszawie
Juz jutro... 25 maja 2006 r. zaczyna się wizyta Benedykta XVI w Polsce. Przedstawiamy trasy przejazdu Ojca Świętego w Warszawie.

2006-05-23
IX Kampinoski Rajd Rowerowy
Towarzystwo Przyjaciół Kampinoskiego Parku Narodowego zapraszana IX Kampinoski Rajd Rowerowy - 10 czerwca 2006 r.

2006-05-23
Medialny mistrz manipulacji
Łucjan Sokołowski głównie dzięki aktorskim sztuczkom i manipulacjom wciąż ma spore poparcie wśród mieszkańców Łomianek. Od początku było wiadomo, że burmistrz skończył wydział wokalno-aktorski i że ładnie śpiewa. Ale mało kto przypuszczał, że tak sprawnie będzie wykorzystywał te umiejętności dla własnych celów. Szkoda, że jest to jedna z niewielu rzeczy, które umie dobrze robić.

2006-05-22
SMS Łomianki w ekstraklasie koszykówki?
Gazeta.pl napisała "W poniedziałek ma zostać powiększona ekstraklasa kobiet. Pewniakiem do awansu kuchennymi drzwiami jest SMS Łomianki[...]"

2006-05-20
TANIEC Z GWIAZDAMI
Dnia 20 maja 2006 r. w ICDS z wychowankami Klubu "Swing" zatańczyły "gwiazdy Łomianek"... m.in. Łucjan Sokołowski, Andrzej Mazan, ks. Jarosław Szymczas, Iwona Kowalewska i inni...

2006-05-19
Wystawy w Kampinoskim Parku Narodowym
Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego zapraszama na wystawy "Parki Narodowe" oraz "Przyroda i historia Puszczy Kampinoskiej"

2006-05-18
X Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tańcu na Wózkach
20 maja 2006 r. w ICDS odbędą się kolejny raz Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tańcu na Wózkach.
Dodatkową atrakcją będą występy "lokalncyh gwiazd" - Łucjana Sokołowskiego, Andrzeja Mazana...

2006-05-17
Andriej Siennicki - wystawa on-line
Zapraszamy do obejrzenia wersji on-line wystawy Andrieja Siennickiego "Kurilszcziki"...

2006-05-16
15 lat Komunikacji Miejskiej w Łomiankach
Historia komunikacji miejskiej w Łomiankach sięga tak naprawdę roku 1956, kiedy to Łomianki nie miały jeszcze praw miejskich, lecz były wsią. Wtedy to, staraniem ówczesnej lokalnej władzy – czyli Gromadzkiej Rady Narodowej w Łomiankach – dyrekcja Miejskich Zakładów Komunikacyjnych w Warszawie uruchomiła pierwszą, autobusową linię podmiejską w okolicach stolicy. Linię oznakowano literą “D”, a obsługiwały ją typowe miejskie autobusy kursujące w Warszawie - francuskie Chausson’e, węgierskie “IKARUS 620” oraz czechosłowackie “Škoda- Karosa”.

2006-05-16
Wokół wałów
Sprawa wałów przeciwpowodziowych na terenie gminy Łomianki od lat budzi niepokój. Wszyscy zdają sobie sprawę ze złego stanu technicznego i widzą naglącą potrzebę ich modernizacji. Tegoroczna wiosna, choć nadeszła po wyjątkowo mroźnej i śnieżnej zimie, na szczęście nie powitała nas powodzią. Temat wałów wraca jednak jak bumerang. Trzy stowarzyszenia działające na terenie naszej gminy wystosowały do Burmistrza i Rady Miejskiej "list otwarty" w tej sprawie. W związku z tym listem, poprosiliśmy burmistrza Łucjana Sokołowskiego o komentarz.

2006-05-15
„Akademia dobrej opiekunki”
Czteromiesięczne, bezpłatne szkolenie - zakończone otrzymaniem certyfikatu...

2006-05-15
Lato 2006 - wyjazdy z gminy Łomianki
Zapisy na kolonie i obozy dla dzieci z gminy Łomianki. Uwaga! dzieci rolników mają szanse wyjechać już za 100zł.

2006-05-10
Abolicja dla dłużników Biblioteki Publicznej w Łomiankach
W dniach 8 - 31 maja Biblioteka Publiczna w Łomiankach ogłasza abolicję dla czytelników przetrzymujących książki. W tych dniach przetrzymane książki można oddać bez płacenia kary za ich przetrzymanie.

2006-05-09
V Rodzinny Rajd Rowerowy ”OPALEŃ 2006”
Jan Grądzki - zastępca burmistrza Miasta i Gminy Łomianki - zaprasza na V Rodzinny Rajd Rowerowy ”OPALEŃ 2006”.

2006-05-06
Nasz sąsiad... ministrem edukacji
Roman Giertych ministrem edukacji. Gratulacje :)

2006-05-02
Wystawa ”Pejzaże Mazowieckie”
W Muzeum Narodowym w Warszawie można obejrzeć akwarele Sergiusza Grudkowskiego m.in. Wśród wystawionych prac, znajdziecie Państwo także obrazy dokumentujące urokliwe miejsca z gminy Łomianki.

2006-04-28
Wielkie otwarcie KRAINY FANTAZJI
6 maja (sobota) Kraina Fantazji zaprasza wszystkie rodzinki i nie tylko na WIELKIE OTWARCIE. Natomiast 7 maja (niedziela) pierwsze przedstawienie z cyklu "Teatrolandia" - Teatr PUK z Łodzi - przedstawienie "Księciunio".

2006-04-25
Akademia Dobrej Opiekunki - bezpłatne szkolenie
Zapraszamy Panie z województwa mazowieckiego na bezpłatne szkolenie - Akademia Dobrej Opiekunki.

2006-04-07
„Wisła - dzika rzeka” - konferencja KPN
Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego zaprasza na konferencję popularnonaukową „Wisła – dzika rzeka”, organizowaną w ramach obchodów Dnia Ziemi, którego tematem przewodnim w tym roku jest „rzeka”. Celem spotkania jest wymiana poglądów na temat wartości przyrodniczej i kulturowej Wisły, jej znaczenia w ogólnopolskim systemie obszarów cennych przyrodniczo, zagrożeń oraz zagadnień związanym z hydrologią, zagospodarowaniem i ochroną.

2006-03-31
Studyjne perypetie
Gdy lutym 2002 r. uchwalano Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta i Gminy Łomianki, niewielu mieszkańców interesowało się tym dokumentem. Aktywność wykazywała jedynie grupa mieszkańców terenów nadwiślańskich, którzy nie chcieli dopuścić i nie dopuścili do wpisania w studium rezerwy terenu pod drogę ekspresową, wtedy jeszcze po wale. Dopiero pojawienie się w projektach miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego rozwiązań przeniesionych z obowiązującego studium, takich jak np. deptak na Warszawskiej z objazdami tego odcinka wąskimi i spokojnymi uliczkami, bardzo szeroka droga zbiorcza w śladzie ulicy Kościelna Droga lub pozostawienie bez prawa zabudowy połowy areału objętego miejscowym planem „Jeziorna”, uzmysłowiło mieszkańcom, jak wielki wpływ na ich życie mają takie opracowania planistyczne, jak Strategia Rozwoju lub Studium Uwarunkowań.

2006-03-31
2 kwietnia 2006 r. - Rocznica śmierci Jana Pawła II
Na uroczystość odsłonięcia i poświęcenia obelisku upamiętniającego Wielkiego Człowieka, Przyjaciela Młodzieży - Ojca Świętego zapraszają Andrzej Mazan (Przewodniczący Rady Miejskiej) i Łucjan Sokołowski (Burmistrz Miasta i Gminy Łomianki).

2006-03-30
Babcia - Nasze Dziedzictwo
Jedyne zdjęcie mojej ukochanej Babci – Józefy Karczmarczyk, jakie zachowało się w moim domu, to fotografia do Kenkarty z 1940 r. Babcia była piękną kobietą o ciemnych włosach i piwnych oczach, głębokim spojrzeniu i ciepłym uśmiechu. To Ona – moja najlepsza Babcia Józia uczyła mnie modlitwy, miłości do rodziców i starszych. Prowadziła do kościoła, przekazywała tradycje. Uczyła pracy domowej: sprzątania, prania, prasowania, wyciągania bielizny i firanek po praniu. Babcia bardzo mnie kochała.

2006-03-20
Czy zakupy w MarcPolu przejdą do historii?
Jak napisała Małgorzata Zubik - Gazeta Wyborcza "Współwłaściciel i prezes ogólnopolskiej sieci handlowej MarcPol SA Marek Mikuśkiewicz dosłownie nic nie ma..."

2006-03-11
Nasz ziomek prezesem LPR :)
Roman Giertych - człowiek z rejonu - wybrańcem...

2006-03-09
Stanisław Sojka w Jazz Cafe
Stanisław Soyka Sextet... w Jazz Cafe 22 i 23 marca 2006 (środa i czwartek) godz. 20.00...

2006-03-03
Budżet Łomianek na 2006 r.
Sądząc po pełnych rozpaczy głosach na internetowym forum łomiankowskim na temat tegorocznego budżetu miasta i gminy, źle się dzieje „w państwie duńskim”. Budżet gminy i miasta, czyli roczny plan dochodów i przychodów oraz wydatków i rozchodów stanowi najważniejszy dokument finansowy gminy. To w nim zapisane jest, na co ostatecznie pójdą fundusze. Kto zyska, kto straci? Jakie tendencje wyraża? Czy na podstawie jego lektury można uśmiechnąć się i z optymizmem pomyśleć o przyszłości, czy lepiej spakować manatki, machnąć ręką i zwiewać, gdzie pieprz rośnie, czyli co najmniej do Warszawy?

2006-03-02
Łomianki moich marzeń
Marzenia to piękna rzecz. Rzadko je realizujemy, ale bez nich nasze życie byłoby szare i pozbawione nadziei na lepsze. Kiedy pomyślałem, jakie powinny być Łomianki moich marzeń, zdałem sobie sprawę, że odpowiedź nie będzie łatwa, trudno bowiem nawet w najśmielszych marzeniach zakładać na przykład, że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znikną z naszej gminy ruchliwe trasy komunikacyjne, lub ktoś przesunie Wisłę tak, aby nie zagrażała nam powódź. Nawet w marzeniach trzeba stąpać po ziemi...
Ale puśćmy wodze fantazji.<

2006-03-02
Michał Tokaj w Jazz Cafe
Wybitnie uzdolniony, o szczególnej wrażliwości pianista. Bardzo ceniony przez muzyków oraz publiczność.
Jazz Cafe: 08.03.2006 (środa) godz.20.00

2006-03-02
UFO w Łomiankach!
Kilka lat temu pracowałam w jednej z pierwszych spółek polsko-zagranicznych. Ta była w połowie holenderska i z tego powodu często jeździliśmy do Gdyni, żeby w porcie odbierać różne przesyłki. Dużym Fordem "Transitem" woził nas wspaniały kierowca, pan Stasio, który będąc w kwiecie wieku, cieszył się znakomitą kondycją i lubił jeździć nocą...

2006-03-02
Dziś jestem tu - wystawa fotograficzna
Bombonierka Cafe serdecznie zaprasza 18 marca o godz. 18.00 na otwarcie wystawy fotograficznej Ewy Beaty Mościckiej zatytułowanej „Dziś jestem tu”.

2006-03-01
LOMIANKI.INFO ruszyły!!!
Witamy na www.LOMIANKI.INFO - łomiankowskim informatorze społeczno-ekonomicznym.

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80]

KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT