LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

poniedziałek, 23.4.2018


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGITaras pękał ze ¶miechu
2008-07-15

KOMENTARZE: 0

Siódmy sezon Tarasowych Spotkań Kabaretowych w Łomiankach rozpoczęty. Żółty Domek Grzegorza Porowskiego zaprasza do siebie artystów kabaretowych, którzy za kompletne friko występuj± dla wszystkich chętnych.

Pierwszym zapowiedzianym go¶ciem tegorocznej edycji TSK był kabaret ¦wierszczczychrz±szcz ze Szczebrzeszyna. Zapowiedzianym, bo niespodziewanie poprzedziła mimów legenda polskiej satyry - czy może, zgodnie z życzeniem samego Mistrza, "dobro narodowe" lub "zabytek" - Jacek Fedorowicz. Jak powiedział Grzegorz Porowski, bez współtworzonej przez Fedorowicza audycji "60 minut na godzinę" nie zainteresowałby się kabaretami, a w rezultacie nie byłoby Tarasu. - Występ Jacka Fedorowicza marzył mi się od dawna, więc kiedy on sam zapytał, czy może poprzedzić ¦wierszcza na Spotkaniach, nie wahałem się ani chwili.
Pan Jacek trzyma wy¶mienit± formę - przypomniał licznie zgromadzonej publiczno¶ci (200 osób!) postać Kolegi Kerownika, nawi±zał do sprawy TW Bolka ("Wicie, ten Wałensa, to on nie mógł przeskocić przez ten pot w stoczni, bo był za niski. Dopiro Lech Kaczyński przeskocił. - Jak to? Przecież on też nie grzeszy wzrostem, Kolego Kierowniku! - Maciem racjem, kolego Fedorowycz, ale ma brata, który go podsadza...") i rzucił rozgrzan± publiczno¶ć w szpony szczebrzeszyńskiego kabaretu.

¦wierszczczychrz±szcz ze Szczebrzeszyna to dwóch mimów, którzy sztukę kabaretow± uprawiaj± niejako na uboczu zajęć aktorskich. Ubocze to bardzo zacne, ponieważ wygrali już prestiżow± PAKĘ i choć maj± krótki staż sceniczny, mog± sobie ¶miało szykować miejsce w kabaretowym panteonie. Marcin W±sowski i Michał Łysiak czerpi± gar¶ciami z życia codziennego, widać w ich skeczach bliskie zwi±zki z Pythonami - ale porównać ich z kimkolwiek nie sposób. Nie dlatego, że pantomima w kabarecie to nisza (bo nie jest), ale ¦wierszczczychrz±szcz (nazwa to wyzwanie dla każdego konferansjera i wła¶nie w takim celu powstała) s± klas± sam± w sobie. Do¶ć przywołać sceny z życia żółwi morskich z Galapagos (notabene przy scenach z plaż Normandii w 1944 o mało nie spadłem z pieńka, na którym siedziałem), przesłuchanie czeskiego przestępcy Jiriego Srački czy wykonywany na drugi bis skecz o Jeżu. Kto nie widział - niech żałuje.

Kolejny koncert Grzegorz Porowski planuje na 21 lipca.
- Wyst±pi kabaret Limo. Zapraszam na spotkania w Żółtym Domku. Wstęp, jak zwykle - wolny, dobrowolne datki na fundację Akogo mile widziane! - zachęca Porowski.

(wt)
Echo Łomianek o Bielan nr 12/2008

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

Nie dodano jeszcze komentarzy do tego artykułu. B±dĽ pierwszy!

Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jeste¶ "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałe¶ się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 3
© LOMIANKI.INFO 2006-2013   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum